Іліада характеристика образу Ахілла

Ахілл(Ахіллес) – головний герой поеми, суворий і невблаганний воїн. У відповідь на зневагу, яку наніс йому Агамемнон, верховний вождь і проводир війська ахейців, впродовж 10 років що осаджували Трою, А. відмовляється від участі у війні. Через це ахейці терплять одно поразку за іншим.

Але коли вождь Трої Гектор вбиває друга А. Патрокла, А. забуває про свою образу і примиряється з Агамемноном. Могутній А.

Якому протегує богиня Афіна, показує на полі бою чудеса хоробрості і вбиває в поєдинку Гектора, смерть якого знаменує остаточну поразку

Трої. Образ А. носить типові риси міфологічного епічного героя, мужнього воїна, в системі цінностей якого найголовніше – військова честь.

Гордий, запальний і самолюбний, він бере участь у війні не стільки заради того, щоб повернути цареві Спарти Менелаю його дружину Олену, викрадену Парисом(це і стало приводом війни з Троєю), скільки заради прославляння свого імені. А. жадає все нових і нових подвигів, які зміцнять його славу непереможного ратника. Сенс свого життя він бачить в тому, щоб постійно ризикувати життям.

А. зневажає спокійне життя у домівки і віддає перевагу над безтурботною старістю смерті у бою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Іліада характеристика образу Ахілла