Детальний Аналіз “Київ – традиція” Зеров

” Київ – традиція ” аналіз твору – тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

ПАСПОРТ ТВОРУ

Рід літератури “Київ – традиція” : лірика.

Жанр “Київ – традиція” : сонет.

Мотиви “Київ – традиція” : утвердження незнищенності Києва, його культури; духовності народу, його безсмертя; возвеличення краси золотоверхого Києва.

Віршовий розмір “Київ – традиція”: Ямб.

Художні особливості:

    Персоніфікація: персоніфікується образ Києва; Іронія: “і в наші дні
    зберіг ти чар-отруту”; “в тобі розбили табір аспанфути – кують, і мелють, і дивують світ”; Епітети: “войовничі готи”, “Тичина, голосний і юний”, “давній міт”, “сонячні комуни”; Метафори: “животворив душею”, “Плуга” вів”, “лядський Болеслав щербив меча об Золоті ворота”; Фразеологізми: “теревені плів”, “байки складав”.

Сонет “Київ – традиція” – поетична історіософія Миколи Зерова. Це оспівування золотоверхого вічного міста Києва – як свідчення високої культури народу. У сонеті поет із притаманним йому лаконізмом відтворив історію славного

Києва від найдавніших часів до сьогодення.

Вірш “Київ – традиція” входить до збірки “Сонети і елегії”.

КИЇВ – ТРАДИЦІЯ Ніхто твоїх не заперечить прав. Так, перший світ осяв твої висоти, До тебе тислись войовничі готи, І Данпарштадт із пущі виглядав. Тут бивсь норманн, і лядський Болеслав Щербив меча об Золоті ворота, Про тебе теревені плів Ляссота І Левассер Бонплан байки складав.

І в наші дні зберіг ти чар-отруту: В тобі розбили табір аспанфути – Кують, і мелють, і дивують світ. Тут і Тичина, голосний і юний, Животворив душею давній міт І \”Плуга\” вів у сонячні комуни. 1923


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Детальний Аналіз “Київ – традиція” Зеров