Детальний Аналіз “Україна в огні” О. Довженко

” Україна в огні ” аналіз твору – тема, ідея, жанр, сюжет, композиція, герої, проблематика та інші питання розкриті в цій статті.

ПАСПОРТ ТВОРУ

Рід літератури “Україна в огні”: Епос.

Жанр “Україна в огні”: Кіноповість.

Тема “Україна в огні”: Зображення трагічної долі українського народу, що опинився між вогнями двох систем – фашистської та радянської.

Ідея “Україна в огні”: Утвердження незламності, сили й непохитності духу народу, здатність до визвольної боротьби і впевненість у перемозі над

ворогом.

Герої “Україна в огні”: Лаврін Запорожець; його дружина Тетяна; п’ять синів: прикордонник Роман, артилерист Іван, чорноморець Савка, колгоспники Григорій і Трохим; донька Олеся; пасічник дід Демид; Христя – подруга Олесі; Василь Кравчина – танкіст, коханий Олесі; старий полковник німецької розвідки Ернст фон Крауз, його син – лейтенант Людвіг Крауз.

Композиційно-стильові особливост “Україна в огні”: сценарій кіноповісті складається із 50-ти епізодів-картин. У творі кілька сюжетних ліній: доля роду Запорожців та інших учасників бойових дій; лірична лінія Олесі й Василя; лінія Христі

Хуторної; учинки ворогів і поведінка Лиманчука. Довженко-письменник не просто веде оповідь про події – він висловлює власне бачення причин поразок, зради, зневіри через ліричні відступи, аналітичні роздуми.

Головним, наскрізним у кіноповісті є велетенський епічний образ України, сплюндрованої фашистами й більшовиками.

Родина Запорожців – це мікромодель України. Пісня “Ой піду я до роду гуляти” є своєрідним обрамленням. Її співають Запорожці на початку твору. Вона символізує єдність родини і злагоду в ній, а отже, – єдність українського народу.

Наприкінці твору родина збирається знову. І хоча немає багатьох її представників, є надія, що дерево роду Запорожців не перерветься.

Проблематика “Україна в огні”:

    виховання молоді; незнання історії; відсутності національної гордості; батьків і дітей; війни і миру; зради; патріотизму; кохання і вірності; війни як загальнонаціональної трагедії.

Примітки: Кіноповість “Україна в огні” – один з найсильніших, найбільш вражаючих творів української літератури про трагедію народу в роки Другої світової війни та впродовж усієї своєї історії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Детальний Аналіз “Україна в огні” О. Довженко