Буковинський альманах

“Буковинський альманах” – літературно-художній і публіцистичний збірник, виданий у Чернівцях 1885 в пам’ять десятилітнього існування товариства українських студентів “Союз”, заснованого при товаристві “Руська бесіда”. Члени “Союзу” повинні були, зайнявши “поважне місце в суспільності”, завжди і всюди виступати на захист прав свого народу, підтримувати розвиток його мови і культури. Огляд діяльності “Союзу” подано у вступному слові альманаху.

Художній матеріал згруповано у двох розділах (“Поезія”

і “Проза”), в яких надруковано історичну поему С. Воробкевича (під псевдонімом Данило Млака) “Тиміш Хмельницький”, цикли патріотичних і ліричних віршів О. Кониського (“До руської молодіжі”, “Мати”, “Смерть ватажка перехожих”), П. Куліша (“З Підгір’я”, “Кобзарський заповіт” та ін.), В. Масляка (“Шумка”, “Свята”, Чабаниця” та ін.), К. Устияновича (“На склоні літ”), кілька поезій Т. Блонського та І. Пасічинськрго. Проза репрезентована легендою М. Костомарова “Сорок літ”, романтичною повістю Ю. Федьковича “Лелії могила, або Довбушів скарб”, ескізом з
життя О. Кониського “Кохання востаннє” (підписаним криптонімом “О. Я.”), оповіданням К. Устияновича “Між добрими людьми”, новелою на тлі історичних подій 1846 “Карпатський гончар” (підписана “Петро П.”).

Надрукована також розвідка К. Ганкевича “Естетичне значення і символіка барв”. У доборі творів спостерігалася тенденція до культурної співпраці Буковини з Галичиною і Наддніпрянською Україною, про що в алегоричній формі говорить П. Куліш у вірші “З підгір’я”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Буковинський альманах