Петренко Микола – Біографія

Микола Євгенович Петренко – український письменник. Член Спілки письменників України з 1960 р.

Народився у 1925 році в м. Лохвиця Полтавської області в сім’ї робітника.

Під час другої Світової війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. За спробу втечі відбував покарання вконцтаборах. Після закінчення війни пройшов фільтраційні та трудові табори в СРСР.

У 1951 р., закінчив факультет журналістики Львівського державного університету.

Працював в обласній молодіжній газеті, редактором Львівського телебачення, кореспондентом

“Літературної України”, звідки був звільнений за “пропетлюрівські” вірші. У1957 р. вийшла перша поетична збірка.

Творчість

Автор більше 60 книг: поезії, проза, гумор, публіцистика, вірші для дітей, казки, пісенні тексти, п’єси та лібрето музичних вистав, які ставилися на сценах львівських театрів: “Чарівне кресало”, “довбушів топірець”, “дві Іванки”, “Шість імен” та інші.

Бібліографія

Автор збірок поезій “дні юності”, “Серцем палаючим”, “Весняний засів”, “Суворі береги”, “Гранітні віхи”, “Боровиця”, “Заповітна гора”, “Вітрова

гора”, “Молода осінь”, “Віра в мирний день”, “Символіка слова”, “Понад двома безоднями”, “Нагорна сповідь”, “Про вербу”, “Заново б тебе зустріти”, “Я – дух одвічної стихії”, “Упала зморшка на твоє чоло”; прози “Світ чекає на тебе”, “Не ступлю на цю землю”, “Чекання райдуги”, “Щоб ластівки прилітали”, “Контрольна для вчителя”, “Перепустка до раю”, “Лицарі пера і чарки”, “Пошматований день”, “Край залізних стовпів”, “Написане на снігу”, “Через 44 довгих років”; книжок для дітей “Марічка – невеличка”, “Чом не ростуть вареники”, “Вусата сімейка”, “довбушів топірець”, “Похід на Чорногору”, “Непроданий кінь”, “Вишиванка від ангела”, ” Кожух для п’яти братів”.

Нагороди

Лауреат премій ім. Павла Тичини, Юрія Яновського, Маркіяна Шашкевича, Богдана-Нестора Лепкого.

Відповідно до Указу Президента України від 3 березня 2011 року Петренку Миколі Євгеновичу призначено державну стипендію видатним діячам культури і мистецтва


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Петренко Микола – Біографія