Андрійчук Кесар Омелянович народився 22 березня 1907р. в с. Латанці Брацлавського повіту Кам’янець-Подільської губернії (нині Вінницької області) в багатодітній бідняцькій сім’ї. В 1923р. після закінчення єдиної трудової школи в рідному селі вступив до Вороновицького технічного училища, де за рік опанував ремесло столяра. Саме тут він спізнав смак громадської роботи; був секретарем комнезаму, завідувачем хати-читальні, сількором вінницької окружної газети “Червоний край”.
У 1924р. з путівкою комнезаму вирушив до Вінниці, де став слухачем
Початок свого літературного шляху Андрійчук відносив на січень 1927р., коли в одеському “Червоному степу” вперше був надрукований його вірш “21-ше січня”, присвячений пам’яті Леніна. Потім вірші, новели, рецензії регулярно з’являлися на сторінках одеських видань “Чорноморська комуна”,
У 1931р. в харківському видавництві “ЛІМ” видрукувана перша збірка поезій К. Андрійчука “На зламі”, яка виявилася й останньою. Поет підготував до друку другу книжку, але побачити її на полицях книгарень не зміг. Бо у вересні 1937р. був заарештований органами НКВС Вінницької області і через три місяці без слідства, без виклику в суд, без застосування будь-якої статті Карного кодексу УРСР засуджений на 10 років позбавлення волі у виправно-трудових таборах.
Усі його скарги, протести, клопотання залишалися поза увагою правових органів. Лише 8 березня 1947р., по відбутті строку покарання, його звільнили з-під варти без будь-яких пояснень і вибачень. Але з приписом: оселитися в с. Малопіщанка Маріїнського району Кемеровської області.
З грудня 1947р. по квітень 1961р. Андрійчук викладав у тамтешній школі російську мову й літературу. Продовжувати творчу роботу виявилося справою безперспективною, оскільки про друкування його віршів не могло бути й мови.
Лише в 1956р., після численних скарг, органами прокуратури було призначено нове розслідування справи Андрійчука, в процесі якого встановлено, що всі без винятку звинувачення в 1937р. були вигадані й нічим не підтверджені. За протестом прокурора Вінницький обласний суд 15 березня 1956р. постанову особливої наради при НКВС від 26 листопада 1937р. скасував і справу провадженням припинив.
Після громадянської реабілітації Андрійчук був поновлений у рядах членів Спілки письменників, до якої був прийнятий кандидатом ще в 1934р. Лишок свого життя він провів на батьківщині, де працював педагогом Тиврівської середньої школи, зрідка друкуючись у періодиці.
Помер 7 серпня 1958 року.
ЛУ 19(4428) 9.05.1991