Дараган Юрій – Біографія

Народився Юрій дараган 16 березня 1894 року у Єлисаветграді на Херсонщині в родині інженера. Мати – грузинка. Батько – українець, помер за три місяці до народження сина, тому невдовзі після народження Юрія осиротіла сім’я переїздить у Грузію, до Тифліса, де малюка й хрестили.

Навчався у Тираспільській реальній школі, але закінчити її не довелося – хлопця забрали на першу світову війну. Там він – підпоручник російської армії. Був поранений.

Після Лютневої революції 1917 року дараган – в лавах військ УНР. Спочатку – як командир

кулеметної сотні в Житомирській військовій школі, а потім – старшина Кам’янецької школи.

Після поразки у визвольних змаганнях разом з іншими вояками у 1920 році інтернований в таборах Польщі (Ланцут, Вадовиці, Каліш, Щипьорно) для військовополонених. Тут і прийшла до нього непереборна жадоба творчості. Але голодне та холодне життя в таборах також спричинило важку хворобу.

Після переїзду до Чехословаччини, в Прагу, у 1923 році вступає до Українського вищого педагогічного інституту ім. М. драгоманова. Але йому не судилося його закінчити.

Через сухоти легень і горла (іншими словами – туберкульоз) Юрій дараган помер 17 березня 1926 року у туберкульозному санаторії “На Плеше”, у м. Плешове поблизу Праги. Похований на Ольшанському цвинтарі в Празі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Дараган Юрій – Біографія