Бджола мала, а й та працює (за творчістю Г. Сковороди)

Бджола – мала трудівничка, яка день і ніч збирає пилок з квіток, не маючи часу на відпочинок. Цікаво, що вона не потребує відпочинку, адже її робота дає їй справжнє задоволення.

Саме до бджоли ми можемо застосувати ідею “сродної” праці, яку у свій час проповідував Григорій Сковорода. У чому полягала суть “сродності”? У тому, що кожна людина повинна знайти своє призначення у житті та незмінно руха­тися в цьому напрямку.

Тільки улюблена справа допомагає людині відчувати се­бе щасливою та сповненою життєвих сил.

Саме заняття,

яке є справою всього життя, може допомогти оточенню. І це ми добре бачимо у Сковороди, Шевченка, які прагнули через своє могутнє сло­во підняти свій народ до рішучих дій. Шевченко робив це відкрито, адже ко­жен його твір був закликом. У Сковороди суть заклику потрібно шукати більш глибоко.

Бджола постійно трудиться, не знаючи втоми. А може, вона просто не пока­зує її. А чи ми знаємо своє покликання у житті, що ми відчуваємо, коли почи­наємо займатися улюбленою справою. І які почуття викликає заняття справою, що не подобається?

Отож треба зробити для себе правильні висновки.

Людина повинна займатися тільки тим, що справді їй підходить. Тільки тоді вона зможе працювати, як ота бджола, не знаючи ні втоми, ні поганого відчут­тя того, що її робота нікому не потрібна. Адже, виконуючи призначену (улюбле­ну!) справу, вона виконує її краще за всіх, а це подобається оточенню.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Бджола мала, а й та працює (за творчістю Г. Сковороди)