Згадуючи різні твори української літератури, цілком можна прийти до раціонального висновку про те, що вони можуть мати зовсім різне значення і розуміння в різні історичні періоди. Приміром, таке можна сказати про п’єсу авторства Куліша під назвою “Мина Мазайло”. Вона дуже цікава, захоплююча і навіть вражаюча, але, насправді, в ній криється певний сенс, який необхідно розкрити, проаналізувати та привести до якогось серйозного висновку.
Як же відрізняється значення цієї п’єси вчора і сьогодні? Це необхідно з’ясувати та вказати
Що до часів, описаних у ній, то тоді було дещо інше ставлення до української та іноземної мови, ніж сьогодні. Зокрема, ми можемо помітити конфлікт в сім’ї Мазайло, де син хоче стати більш українізованим, а батько прагне отримувати освіту російською, тому що вважає, що це буде вигідно, і через це в такій сім’ї виникають певні протиріччя і конфлікти. З одного боку, в цьому немає нічого дивного, такі конфлікти були властиві всім часам. З іншого ж боку, потрібно розуміти, що кожна людина має право спілкуватися і використовувати ту мову, яка їй подобається і є зручною.
Саме з цієї причини вчорашній
Якщо спробувати уявити собі події п’єси Куліша в даний час в реальному житті, то, думається, вона викликала би менше конфліктів. Нехай у українців і існують певні проблеми з росіянами, але в той же час ніякого конфлікту з російською мовою немає. У нашій країні захищаються права всіх – як російськомовних, так і україномовних. Звичайно, державною мовою є тільки українська, але це лише підтверджує нашу ідентичність.
У той же час російській мові забезпечено розвиток і використання, і люди її активно використовують.
Я вважаю, що значення даної п’єси вчора і сьогодні є різним. Якщо вчора питання мови було конфліктним, на грунті чого виникали конфлікти навіть між рідними в сім’ї, то сьогодні ця проблема нехай і існує, але зведена до мінімуму. У сучасних державах і суспільствах питання мови не є таким проблемним.
Більш того, ніхто і ніколи не буде віддавати перевагу тій чи іншій людині лише на підставі того, що та володіє українською або російською мовою. Сучасні українці також вирішують цю проблему завдяки тому, що одночасно володіють як російською, так і українською.