Засоби комічного у творчості О. Вишні (ІI варіант)

Остап Вишня – видатний український письменник-гуморист. Його творчість стала чистим золотим самородком у скарбниці українського гумору. Остап Вишня не дуже рано розпочав літературну діяльність. Йому вже йшов четвертий десяток, коли в газетах з’явились його перші твори. Талант гумориста дедалі розквітав, і вже через кілька років його могутній сміх заволодів серцями мільйонів читачів.

Мабуть, з часів Котляревського не сміялась Україна таким життє радісним, таким іскрометним сміхом”, – сказав про нього Олесь Гончар. І це дійсно

так. Читаючи твори письменника, ми завжди щиро посміхаємось, бо кожне його слово несе світло і радість. Цей талановитий письменник збагатив українську літературу такими жанрами, як гумореска, памфлет, фейлетон, ввів новий жанр гумористичного оповідання – усмішку. І у кожному творі ми бачимо творче “я” автора: його іронічну усмішку, влучність, дотепність, лаконізм. Всі твори Остапа Вишні дуже хороші, веселі і повчальні. Візьмемо, наприклад, гумореску “Зенітка”.

Тут автор розкриває тему мужності і нескореності народу в роки Великої Вітчизняної війни. Головний герой – дід Свирид – мудрий, винахідливий,

дотепний. У його образі втілено риси народного характеру. Він, як і народ, несе в собі незнищенне почуття гумору, яке щедро виявляється в розповіді і про зовсім невеселі події.

Остап Вишня дуже емоційно розповідає про свої зустрічі з ворогом, з теплим усміхом та загостренням ситуації передає свої сутички з “бабою”. Але не тільки незвичайні ситуації, в які ставить письменник свого героя, а й використання військової термінології, русизмів, лексики народного мовлення творять неповторний колорит і героїчно-гумористичну атмосферу розповіді. “Мисливські усмішки” – найпоетичніші твори Остапа Вишні. Оспівуючи живий, багатий на земні радощі світ української природи, автор виступає проти губителів її краси. З великою любов’ю він змальовує пейзажі – живі, чарівні, сповнені руху, змін, іноді сумних настроїв: “Осінь…

Ліс стоїть задумливий, печальний: йому ось-ось треба пишне своє вбрання скидати, підставляти свої віти дощам холодним, хуртовинам сніговим. Листя з суму жовтіє, а деяке з туги кривавиться”. Але не тільки ліричними настроями сповнені “Мисливські усмішки”.

У них багато всіляких веселих пригод, пов’язаних із невдачами полювальників. Це надає усмішкам комічного звучання. Тонкий гумор і любов до людей проймають твори Остапа Вишні. Саме це тепле ставлення до простого народу, природи, ліризм письменника приваблює читачів.

Остап Вишня; безперечно, є великим сміхотворцем нашого часу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Засоби комічного у творчості О. Вишні (ІI варіант)