Як в Україні відбувається свято Івана Купала (твір-розповідь)

5 КЛАС

НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Як в Україні відбувається свято Івана Купала (твір-розповідь)

Здавна на Україні відзначають не лише релігійні свята, а й ті, що пов’язані з язичницькими віруваннями. Таким є свято Івана Купала, яке належить до літнього циклу.

До Івана Купала люди, готуються заздалегідь. Хлопці приносять з лісу молоде дерево, яке встановлюють на майдані посеред села чи на галявині. Дівчата прикрашають дерево яскравими стрічками, а для себе плетуть розкішні вінки з живих квітів.

Матері готують частування: пироги,

кренделі, цукерки.

У день Івана Купала розпалюють багаття, через яке дівчата і хлопці стрибають, тримаючись за руки. Живий вогонь символізує очищення від усього поганого. Пізно ввечері запалюють обв’язане соломою колесо і пускають його з гори в річку чи ставок.

Дівчата з берега пускають водою вінки з квітів, у яких ходили цілий день. Є повір’я: до якого берега пристане віночок, звідти слід чекати восени сватів.

Свято супроводжується веселими піснями, іграми, танцями, стародавніми замовляннями на щастя, здоров’я, добробут у родинах.

Уквітчане дерево символізує тепле літо, вогонь – очищення від

усього злого, вінки з живих квітів – дівочу красу.

Нині відроджуються народні свята, які, здавалось, відійшли в небуття. Українці широко святкують Різдво, Масляну, обжинки. До нашого народу повертається віра в благодатну силу природи, і прадавні свята підтримують цю віру.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Як в Україні відбувається свято Івана Купала (твір-розповідь)