“Вплив сучасного телебачення на суспільство”

“Так сказали по телевізору” – це аргумент, який ми часто чуємо або ж самі наводимо у звичайних розмовах і суперечках. Це доводить, що суспільство завжди суб’єктивно сприймає інформацію, отриману по телебаченню, як більш значиму: події, факти і люди, показані по телебаченню, набувають у масовій свідомості особливе значення.

Навіть можна сказати, що сучасна людина не мислить вже своє існування без телебачення. За середньостатистичними даними наші співвітчизники дивляться телевізор в середньому три з половиною години щодня, в той

час як читають газети, слухають радіо, ходять в кіно або театр значно рідше і менше. В даний час телебачення проникло у всі сфери життя людського суспільства.

Але чи корисно насправді телебачення? Я думаю, що якби раптово зникли комп’ютери і телевізори разом з радіо, то почалася б паніка. Народ не знав би чим себе зайняти. Ломка, майже наркотична, була б забезпечена.

Адже книг ми не читаємо, про живе спілкування майже забули. Втупилися в мерехтливий екран свого телевізора, і всім добре. Але ж це не так! Нескінченні серіали, ток-шоу, реаліті-шоу, одні й ті ж фільми, прокручені по всіх каналах не один десяток раз,

новинні та аналітичні програми, від яких хочеться кричати, і реклама, реклама, реклама – від перегляду всього цього можна зійти з розуму або деградувати. Що, в тім, і відбувається в даний час, особливо з сучасною молоддю та дітьми.

На жаль, кількість програм не переростає в якість.

Комусь телевізор компенсує брак спілкування, чиєсь нудне й одноманітне життя, наприклад, пенсіонерів і домогосподарок, і тому вони дивляться серіали про “красиве” ??життя. Але, з іншого боку, їх можна зрозуміти: чим їм ще зайнятися? Особливо тим пенсіонерам, бабусям чи дідусям, які живуть на самоті, у яких немає нікого в цьому світі.

Але все-таки не слід дивитися все підряд, адже існують книги, газети, радіо, в решті решт, пізнавальні канали.

Для когось цікаві останні вісті, але якщо і відбудеться щось гідне уваги, війна чи апокаліпсис, про це всі дізнаються і без телебачення. Звичайно потрібно дивитися новини для того, щоб знати, що відбувається в сучасному світі, але не ті канали, по яких повторюють тільки про те, що через років 5-10 станеться кінець світу і ніхто на нашій планеті не виживе. На мою думку, найкраще джерело новин – це газета.

Причому не “жовта” преса, а офіційні джерела інформації (наприклад, такі як “Факти”, “Український тиждень” або “Правда України”).

Іноді здається, що телебачення виразно більше забирає, ніж дає – вбиваючи час перед екраном, ми абсолютно нічого не отримуємо, натомість, нічого такого, що могло б знадобитися в сучасному житті. Хіба тільки в голові крутитиметься текст якоїсь реклами. Взагалі це сама пасивна, “розвага”, яка ні до чого не зобов’язує – ясно, що фізична активність при цьому, як правило, нульова, та до того ж більша частина інформації не запам’ятовується і не завантажується (особливо якщо це ток-шоу з їх поверхневим обговоренням одвічних проблем, які ні до чого не ведуть).

Так що в розумовій діяльності теж немає особливої??необхідності.

Слід також не забувати про сучасні реаліті-шоу, які розбещують сучасну молодь і суспільство в цілому. Для прикладу та аналізу візьмемо телепроект “Дом 2”. Без перебільшення, цей проект став самим затребуваним і навіть культовим шоу на українських та російських телеекранах.

Вражаюче, але аудиторія “Дому 2” складається не тільки з необтяжених інтелектом юнаків і дівчат пубертатного періоду, телешоу користується попитом навіть у начитаних (природно не класикою) дам бальзаківського віку.

Творці телепроекту навіть у найсолодших снах не могли уявити, який карколомний фурор очікує їх шоу і спочатку по-скромному розраховували згорнути проект за рік. Але телеманьяки вимагали продовження, і воно не забарилося з’явитися. Вірніше, реаліті-шоу ні на день і не припиняється.

Але це не найстрашніше, нехай люди заробляють гроші, як можуть, адже не у всіх є високі розумові здібності до цього. Однак щоденний вплив образів телевізійної програми “Дом 2”, трансльованих по телевізійним і іншим каналам ЗМІ протягом більше ніж чотири роки, поступово змінює уявлення телеглядачів про світ і соціальної реальності.

Однак телепроект “Дом 2” не єдине реаліті-шоу в сучасному телебаченні, і це беручи до уваги тільки російське і українське ТБ. Їх безліч і з кожним днем все більше і аморальніше за своїм змістом. Наприклад, “Зірка в кубі ” , “Блондинка в шоколаді” , “Повний фешн з Сергієм Звєрєвим ” і багато інших.

Але чому ж наше суспільство дивиться такі аморальні телепроекти? Гаразд ще, дурна молодь, яка ніколи не читала класиків і не захоплювалася справжнім мистецтвом або живописом, та чи просто навчанням. А чому ж тоді такі шоу дивиться доросла освічена людина? Можливо комусь цікаве приватне життя інших людей, які не знають перед собою кордонів у моральності. Комусь нудна й одноманітна власне, зокрема особисте життя.

Якщо ж дивиться молодь, то їм потрібно когось наслідувати, з кимось себе асоціювати і на когось бути схожим.

Навіть можна згадати сучасне кіно, серіали або мультфільми, адже вони не дають суспільству відчуття справжньої дійсної реальності, все завжди закінчується добре і врешті всі щасливі. Але це не так, це не реальне життя. А телепроект показує так зване “дзеркало життя” без цензури. Може бути, тільки це приваблює глядача, у якого буденні, типові проблеми в житті?

А тут він бачить зовсім інший світ, в якому зовсім немає кордонів у моральності. Адже більшість дивиться тільки з інтересу.

Але це не дійсна реальність, це всього лише гра акторів, яким платять гроші за інтриги, сварки, бійки і скандали. Невже людям цей розіграний спектакль цікавий? Або більше не залишилося пристойних каналів з??нормальними розважальними програмами? І найголовніше, чому герої проекту отримують гроші, їздять на курорти, отримують безкоштовно машину або квартиру за абсолютно ніщо не зроблене ними в цьому житті, з низьким рівнем освіти та інтелекту?

На це не зможе відповісти ніхто.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

“Вплив сучасного телебачення на суспільство”