“Сучасне телебачення”

Всі ми живемо в інформаційну епоху. Людина мимоволі стала об’єктом впливу з абсолютно різних джерел. Навколишнє середовище стало зацікавленим явищем, а тому на людину постійно справляється вплив різного роду.

З різних джерел, в тому числі і з телебачення, в наші голови намагаються вкласти різну інформацію, а тому людина нерідко стає справжнісінькою жертвою маніпулювання зі сторони.

Одним з найбільш популярних засобів отримання інформації для людини є телебачення. Більшість людей трудиться як мінімум вісім годин на добу. Багатьма

людьми така праця сприймається негативно, оскільки кожен день доводиться робити щось одне і те ж, від усього цього можна досить швидко просто втомитися. І ось у такому втомленому, а іноді навіть виснаженому стані людина і повертається додому після трудового дня. Природно, що часто людина вдома хоче просто відпочити, а тому розслабляється і без потрібної частки критики сприймає все те, що показують по телевізору. А що там показують?

Найбільш популярними і придатними для відпочинку від трудових днів на телебаченні є різні серіали. Вони розповідають про життя інших, про їх пристрасті, проблемі і тому подібне. Все

це добре підходить для звичайного відпочинку, але все-таки з об’єктивною реальністю все те, що там постійно показують, має вкрай мало спільного. Хочеться вірити в те, що всі глядачі сприймають серіали саме так, як вони задумувалися, – як звичайний засіб відволіктися від сірих буднів і внести у своє життя хоч якусь хай й штучну, але різноманітність. Крім серіалів, сучасне телебачення багато показує новини та інформаційні програми.

Ними теж не варто надмірно захоплюватися. Люди, які роблять новини, не замислюються про сприйняття звичайними людьми тієї інформації, яка транслюється. Адже дуже часто у глядача від постійного перегляду новин може скластися враження, що все навколо дуже погано, що йому загрожує перманентна небезпека. Це може привести до негативних наслідків, аж до психічних розладів.

Не варто також забувати і про розважальні передачі, які за рівнем своєї інтелектуальності ненабагато випереджають серіали.

Все-таки не можна однозначно стверджувати, що телебачення являє собою відверте зло. Людині необхідний відпочинок, цей відпочинок не обов’язково повинен бути активним. У той же час дуже ризиковано вірити у все те, що транслюють телеканали, та й зловживати телевізором теж досить шкідливо.

Користі від нього мало, а от шкода може бути суттєвою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Сучасне телебачення”