Твір на тему: “Громадське суспільство”

Останнім часом люди дуже часто згадують громадське суспільство та важливість його наявності у державі. Відомі особистості та політики нерідко називають розвиненість громадського суспільства мало не найголовнішим показником успішності всієї країни. Але далеко не кожен громадянин розуміє, що таке громадське суспільство і які прояви його існують. І навіть більш того, мало хто віддає собі звіт в тому, що необхідно робити для становлення ефективного громадського суспільстві в Україні, в той же самий час країна так сильно потребує перетворень

і реформ.

Перш за все, необхідно дати визначення цьому феномену. Громадське суспільство – це система недержавних та некомерційних інститутів, що забезпечують розвиток і самоорганізацію населення країни. Цими інститутами є громадські організації, профспілки, асоціації тощо. Проблема України в тому, що самі громадяни ще не так часто готові брати на себе відповідальність, об’єднуватися в колективи і займатися загальнокорисною діяльністю.

Через це величезним масивом проблем змушена займатися держава. При цьому на державну службу далеко не завжди йдуть працювати професіонали високого рівня. До того ж,

чиновникам мало платять, а тому вони не зацікавлені в тому, щоб багато і ефективно працювати. Але ситуація поступово змінюється.

Наприклад, останнім часом в Україні з’явилося повноцінне громадське телебачення, яке віщає без оглядки на державне фінансування і думку власника, оскільки його в них просто нема. Це громадське телебачення є прекрасним прикладом того, як має функціонувати громадське суспільство – чесні журналісти об’єднуються і висвітлюють події рівно так, як вони і відбуваються.

Але телебачення – це лише мала частина нашого життя. Де ще має проявлятися громадське суспільство? Які конкретні поліпшення нас очікують у зв’язку з його появою? Як мені здається, важливим елементом громадського суспільства є професійні спілки. В Україні профспілки нерозвинені, але вони дуже важливі.

Нерідко керівництво компаній вимагає від своїх співробітників неправомірних дій, а у відповідь на небажання співробітників виконувати незаконні вказівки просто звільняє їх. В такому випадку робітник просто безсилий відстояти свої права. У рамках профспілки він міг би підняти це питання з колегами, які допомогли б йому відстояти його, а заодно і свої права.

Приклади важливості громадського суспільства можна перераховувати безкінечно, на це можна витратити багато часу. На жаль, українська держава та її чиновники просто не справляються з поставленими перед ними завданнями і не можуть обслуговувати громадян якісно. Тільки об’єднання людей в недержавні та некомерційні організації допоможе об’єднати їх спільні проблеми воєдино, а потім і ефективно вирішити їх.

Тільки так можна побудувати сильну і комфортну для життя всіх громадян країну.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Громадське суспільство”