Дуже цікаво пройшла зустріч учнів молодших класів школи № 15 із представниками Програми “Дорога до будинку”,реалізованої в Череповце. Мова йшла про права й про відповідальність. – Ми відповідаємо за своє життя! – хоробро заявили хлопці. – Але в нас бувають і труднощі… Психолог Програми “Дорога до будинку” Світлана Мяснянкина розповіла про телефон довіри, куди можна дзвонити, щоб одержати підтримку у важкій ситуації. – Які у вас бувають труднощі?
Про що б ви хотіли запитати психолога?
І посипалися питання:
–
– Мені батьки не вірять!
– А мене увесь час лають.
– Що робити, якщо батьки мене не зауважують?..
– А дійсно, що робити, якщо двійку одержав? – запитала Світлана Володимирівна.
Відповіді зазвучали настільки ж активно:
– Підійти до сильного учня, попросити пояснити.
– Попросити батьків, щоб допомогли.
– Щоденник сховати!
– Двійку замазати!
Психолог поставила наступне запитання:
– Якщо ви сховаєте щоденник, замажете двійку – до чого це приведе? Що трапиться далі?
– Батьки однаково будуть вимагати щоденник, а потім
– Краще вже відразу сказати…
– Помітьте – я навіть не консультувала, – коментує Світлана Володимирівна. – Діти всі пояснили один одному самі. І це чудово! Більше серйозне питання – “Якщо батьки не вірять мені, що робити?”. Ми з колегою Олексієм Сафроновым, фахівцем проекту “Суспільна приймальня по правах дитини” Програми “Дорога до будинку”, розіграли ситуацію, коли дитина “втратив” щоденник.
Хлопці сміялися, але при цьому багато чого зрозуміли.
Поговорили й про те, коли “батьки лають”:
– Давайте подивимося, що відбувається, коли батьки гніваються. От ви прийшли додому, сумка летить туди, носки – сюди… Знайомо? Приходить додому мама, що вона скаже?
Тому який вихід?
– Можна класти речі на місце!
Час зустрічі був обмежений, тому на частину питань фахівці не відповідали докладно. Подарували школярам календарики з номером телефону довіри в Череповце – 57-10-07, запросили дзвонити у всіх важких випадках.
Ирина РОМИНА