1. Які причини викликали зміни в поезії початку XX ст. ?
Передусім розширилася сфера матеріалу для поетичного вираження, яка вмісти ла в себе практично все, навіть сферу побуту. Поезія наблизилась до повсякденності
2. Які новації в галузі віршування приніс початок XX століття?
З початку XX століття можна спостерігати розвиток і утвердження верлібру вільного вірша, який прийшов на зміну “закритій” формі вірша, що грунтується на певній системі рим і однаковій довжині рядка. Уся поезія тяжіє до білого вір ша, верлібру або їх комбінацій.
3.
Гейм, Г. Тракль, Г. Бонн. Й Бехер, Б. Брехт), імажизм у поезії СІІІА (Е. Паунд, Е. Лоуелл, X. Дуліт л) м Англії (Р. Олдінгтон, У. Стівенс, Т. С. Еліот), символізм у літературі Росії (Д.
Мі режковський, В. Брюсов, К. Бальмонт, О. Блок, Андрій Бєлий та ін.), акмеїзм у літературі Росії (М. Гумільов, О. Мандельштам, С. Городецький, А. Ахматопа), футуризм у
Б. Пастернак, М. Асєєв та інші).
4. Чи можна віднести поезію Райнера Марії Рільке до певної мистецької течії? Протягом життя творчість Р. М. Рільке еволюціонувала. Наприклад, для першого періоду характерні ірраціональне самозаглиблення і тяжіння до музики, що характерне для символізму.
Під час перебування в Парижі Рільке захоплюється ідеєю втілення пластичного мистецтва в слові (“Нові вірші” (1907-1908)). А П “Дуїнянських елегіях” (1912-1923) відбилося прозріння людини, яка знайшли шлях до гармонії зі світом. Ще яскравіше захоплення людиною-творцем відбилося у збірці “Сонети до Орфся” (1923).
Крім того, після збірки “Часослов” (1905) у поета був період захоплення екзистенціалізмом.
5. Яке місце належить Федеріко Гарсіа Лорці в іспанській та світовій поезії? Поети Іспанії початку XX століття (X. Р. Хіменес, А. Мачадо-і-Руїс, М. де Уші-муно, X. Гільєн) розвивали традиції інтелектуалізму. Поети ж нового поколіннії (М.
Ернандес, Р. Аіьберті) шукали шляхів поєднання інтелектуалізму з народним надбанням. Саме у поезії Лорки фольклор іспанських провінцій, музичні ритми його батьківщини й своєрідна поетика поєдналися з літературно-книжною традицією (збірки “Вірші про канте хондо”, “Циганські романсеро”). Поетичні пошуки Лорки яскраво продемонстрували наявну тенденцію до використання народної традиції в сучасній інтелектуальній поезії усього світу.