Сучасні засоби масової інформації багато говорять про вплив телебачення на світогляд людини. Чи дійсно це так? Чи може “блакитний екран” змінити наше уявлення про світ, змусити нас робити те, чого не зробили б ніколи?
Відповідь на це питання можна дати, пригадавши зміст програм телепередач.
“Я – мільйонер!” – репетує розкуйовджений молодик із виряченими очима після виграшу в реаліті-шоу. “Головне в житті – гламурно вдягнутися”, – кокетливо говорить якась поп-зірка. “Щастя – тільки в нашому напої!” –
Питання тільки в тому, наскільки майстерно показані ті чи інші людські трагедії, за допомогою яких супер нових спец-ефектів автори фільмів хочуть приголомшити нас.
Усе це не може не позначитись на тих, хто дивиться такі передачі й фільми, зокрема на молоді. Юнаки та дівчата стають жертвами хибних ідеалів, нав’язаних кіноідолами.
Що поробиш? Мода!” Така ситуація має руйнівні наслідки, адже втрачаємо нашу надію – молодь, яка повинна була б у майбутньому забезпечити процвітання ідеалів добра і справедливості.
Чи значить це, що телебачення несе тільки негатив і його варто заборонити? Ні, у жодному разі не можна настільки однобоко підходити до цього питання. Без щоденних випусків теленовин ми б не дізналися про останні події у країні та світі. Без інтелектуальних шоу не довідалися б про цікаві та невідомі раніше факти.
Діти сумували би без трансляцій веселих мультфільмів.
Прикладом справді потрібної й цікавої телепередачі є “Великі українці” – програма, у якій наш народ визначав Українця всіх часів. Називаючи імена видатних особистостей методом телефонного, письмового та інтернет голосування, наші громадяни засвідчили свою небайдужість до питань вітчизняної історії, науки, культури. Тоді вперше багато хто довідався про українського космонавта Каденюка, про те, що Анна Ахматова та Михайло Булгаков народилися в Україні.
Під час роздумів, за кого віддати голос, ми пригадали всіх зірок спорту, культури, музики, мистецтва, зрозуміли, який великий внесок наші співвітчизники зробили в розвиток багатьох галузей науки та мистецтва. Та головне, що це прекрасне шоу об’єднало українців, змусило їх замислитись над проблемою єдності держави, вселило почуття гордості за свій народ. На моє переконання, такі телепередачі справді необхідні.
Отже, говорити про виключно негативний або позитивний вплив телебачення на світогляд людини не можна, просто не варто дивитися все без розбору. Переглядаючи справді цікаві, веселі й добрі фільми, конкурси, шоу, повчальні передачі, можна розвинути себе як інтелектуально, так і духовно.