Твір на тему: Інстинкт натовпу і я (твір-роздум) (1 варіант)

Слово “інстинкт” має два значення. Перше – вроджена здатність здійснювати потрібні дії у незвичайній ситуації, наприклад, інстинкт самозбереження, друге – внутрішні почуття, наприклад, зрозуміти що-небудь інстинктом рідної людини. Ніколи не можна підкорятися стихійним діям натовпу, інстинктам. Інстинкт іноді справді потрібен людині, але ним треба розумно керуватися.

Натовп – це велика сила, яка може підкорити собі волю людини, вести за собою, долати перешкоди та заборони. Кожному з нас добре відомі випадки загибелі людей

у стихійному натовпі. Як урятуватися від цього лиха?

Бувають випадки, коли натовп створюється для досягнення якоїсь спільної мети. Якщо, наприклад, робітники бачать несправедливість з боку керівництва, попрання власних прав, вони влаштовують страйк. Там, де не почують голос однієї людини, досягти мети допоможе багатоголосна стіна, позицію якої не можна не врахувати у вирішенні важливих питань.

За допомогою масових заходів нерідко досягають справедливості, вирішують важливі політичні питання.

Натовп може утворюватися під час музичних, розважальних заходів, свят, концертів. Такий натовп теж не можна назвати

шкідливим. Разом збираються люди, яких об’єднує одна мета: залучення до цікавого дійства, прагнення активного відпочинку.

Але навіть під час таких мирних заходів можуть статися непередбачені ситуації. Серед відвідувачів може бути одна людина чи група людей у нетверезому стані, які здатні вчинити бійку або почати хуліганські дії, може несподівано виникнути пожежа чи трапитися якесь інше лихо.

Саме в таких випадках дії натовпу стають непередбачуваними. Людьми керує паніка, вони не завжди здатні адекватно оцінити ситуацію, наслідки їхніх учинків можуть бути жахливими. Якщо трапилась бійка, до неї часто мимоволі залучаються оточуючі, і тоді людина, яка не мала ніякого відношення до сварки, стає її учасницею.

Коли ж доводиться раптово залишати приміщення (через пожежу чи іншу аварію), усі одразу забувають виконати ті прості дії, яким нас навчають з дитинства, а саме: під час масового руху зберігати спокій, не штовхатися, організовано рухатися у напрямку виходу.

Усім нам знайомі тренування з пожежної безпеки чи громадянської оборони, які щороку влаштовують у школі або вищому навчальному закладі. Учні у супроводі вчителів та адміністрації на “відмінно” справляються з поставленим завданням. У реальному житті бачимо натовп людей, що швидко та навмання рухається, з галасом та жахом розштовхуючи оточуючих.

Добре, якщо ці оточуючі мають достатньо сили, аби втриматися на ногах. А інакше – травми, каліцтва, навіть загибель людей!

На щастя, мені не доводилося потрапляти у такі жахливі ситуації, але я неодноразово замислювалася над тим, як буду поводитися за умови виникнення несподіваної ситуації. Добре запам’ятала те, чому мене вчили у школі. Я впевнена, що у будь-якому разі не буду панікувати і намагатимуся спершу оцінити ситуацію і прийняти “тверезе” рішення.

Поняття “натовп” має ще дуже багато значень. Інстинкт натовпу керує молоддю на дискотеці, під час виїзду на природу, просто на прогулянці. “Усі палили, і я спробував”, – часто ми чуємо подібні вислови. Дуже рідко людина дійсно розуміє, навіщо вона робить, “як усі”. А якщо б “усі” ще й пили або пробували наркотики?

Проти алкогольної чи наркотичної залежності доведеться боротися самому, без допомоги натовпу.

Часто буває нелегко йти проти натовпу. Товариші починають цькувати тебе, вважають “білою вороною”. Але якщо ти впевнено дотримуєшся своїх принципів і не звертаєш на “хитку” доріжку, поступово ставлення змінюється: починають рахуватися з тобою, починають поважати як особистість.

Тож і протест проти інстинкту натовпу може принести користь.

“Інстинкт натовпу” зовсім не належить до життєво необхідних інстинктів людини, йому слід опиратися, щоб вижити, щоб залишитися людиною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Інстинкт натовпу і я (твір-роздум) (1 варіант)