Світогляд людини – це комплекс її поглядів на природу речей, на навколишній світ і на власне місце в ньому. Від світогляду залежить дуже багато: те, що людина робить, те, як вона живе. У більшості сучасних людей всі погляди зводяться до бажання отримувати задоволення, споживати фізичне благо і задовольняти свою плоть. Тим не менш, не зайвим буде пам’ятати і про те, що існує також і релігійний світогляд, яке наказує людині робити мало не навпаки. У чому ж полягає релігійний світогляд?
Які у нього прояви?
По-перше, релігійна людина обов’язково
Насамперед те, що людина, яка вірує в Бога, не вважає за необхідне мати якісь докази його існування. Тобто, віра замінює цій людині знання. Цей же принцип може бути використаний і в інших питання буття, не тільки в питанні існування Бога. Віруючі дуже часто покладаються на віру, сприймають відповідним чином те, що написано в святих книгах і ніколи не піддають це сумніву.
Оскільки в священних книгах всі питання життя людини досить добре описані, віра людини цілком
Другим аспектом життя людини з релігійним світоглядом є віра в життя після смерті. Це теж аспект віри, а не знання, але він заслуговує особливої??уваги і вивчення. Вся справа в тому, що людина, про кого б не йшлося – віруючого або атеїста – найбільше стурбована своєю долею після земної смерті. Релігійний світогляд передбачає віру і впевненість у те, що після смерті хорошу людину чекає рай, а погану – пекло.
Саме з цієї причини бажання потрапити в рай диктує віруючому необхідність поводитися з іншими відповідно, а саме з добротою і по совісті. Це виникає з віри в можливість продовження існування після фізичної смерті і теж є важливим аспектом. Для порівняння потрібно зрозуміти, що більшість атеїстів і тих, хто вірує в Бога нещиро, всього цього не дотримуються і живуть згідно зі своїми бажаннями чи переконанням.
Релігійний світогляд – це дуже важливе явище з ряду факторів. Його наявність робить людину особливою. Людина, яка володіє таким світоглядом, найчастіше прагне бути кращою, вона працює над собою, відноситься до своїх вчинків критично і співвідносить їх з особливою об’єктивною мораллю суспільства.
Втім, не варто думати, що релігійність має одні лише переваги, адже вона зовсім не позбавлена??істотних недоліків.