Твір на тему: “Бездуховність та її прояви в житті людини”

Бездуховність – одна з найбільших проблем сучасного суспільства. Традиційно під бездуховністю прийнято розуміти відсутність у людини високих життєвих прагнень, принципів, ідеалів буття, почуття піднесеності. На жаль, при погляді на багатьох сучасних людей складається враження, що вони абсолютно бездуховні, це має багато різних проявів.

Найяскравішим прикладом бездуховності в житті людини є пріоритет особистого над суспільним. Сьогодні життя складається так, що дуже багато людей зовсім не замислюються про загальне благо. Усі прагнуть

стати успішними особисто – хочуть забезпечити собі сите й задоволене життя за будь-яку ціну, не замислюються про великі цінності сучасності та про інших людей, які іноді чогось сильно потребують.

Наприклад, люди не приділяють достатньо уваги тим, кому потрібна їхня допомога. Бездуховні люди намагаються сховатися від сплати податків, не хочуть брати участь в суспільно корисних заходах, завжди віддаляються від суспільства, щоб бути тільки наодинці і не чинити ніяких корисних дій в суспільстві. Втім, суспільство дуже швидко визначає таких людей і застосовує по відношенню до них справедливі заходи відповідальності.

Нерідко

бездуховність асоціюються з моральними правилами нашого суспільства. У цьому є певна логіка. Дійсно, аморальні люди найчастіше також є і бездуховними, такими, які порушують природні правила співжиття людей. Наприклад, одним з основних правил сучасного українського суспільства є надзвичайний повага до старості і літніх людей.

Але бездуховні люди не тільки не показують достатньо поваги старшим людям. Більше того, вони дуже часто забувають про власних батьків, коли ті так сильно потребують їхньої допомоги. В цілому бездуховні люди дуже часто демонструють повну зневагу до будь-яких правил моралі.

Навряд чи варто вважати яскравим прикладом бездуховності відсутність віри в Бога. Вся справа в тому, що в сучасному світі віра в Бога сильно атрофувалась. Багато людей не просто вірять в Бога і одночасно з цим скоюють злочин проти людини і суспільства, вони ще й прикриваються своєю вірою, щоб піти від заслуженої відповідальності.

У той же час серед атеїстів сьогодні дійсно дуже багато моральних людей, що несуть відповідальність за себе і за суспільство.

Бездуховність шкодить суспільству, особливо якщо врахувати її сучасні розміри. У той же час досить складно боротися з нею, адже бездуховні люди зазвичай не порушують законів і прямо не шкодять державі. Єдиний ефективний засіб для боротьби з бездуховністю – бойкот бездуховних людей, відмова від комунікації та взаємодії з ними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Бездуховність та її прояви в житті людини”