Твір на тему: “Лиш в праці варто і для праці жить”

Те, чим людина займається, повинно бути їй близьке. Хтось в школах навчає мудрості маленьких діточок, хтось проектує нові будівлі, для когось найбільшим щастям є смачно почастувати оточуючих, а для когось – порадувати людей дотепною гуморескою. Будь-яка людська праця приносить суспільству чималу користь.

Але саме праця до душі приносить справжнє задоволення для самої людини. Таку тезу подає мандрівний філософ і письменник Григорій Сковорода. Тема “сродної праці” постає у його байці “Бджола і шершень”. Невпинна трудівниця

бджілка є повною протилежністю лінивого і байдужого шершня, ласого до наживи.

Мораль цієї байки дуже проста: життя без праці нічого не варте.

Іншим прикладом любові до праці є мої батьки. Саме вони змалечку привчали мене до роботи. Починалося все з простих домашніх обов’язків: помити посуд, прибрати в кімнаті, підготувати шкільний портфель.

Зараз же я допомагаю їм в усьому та отримую насолоду від того, що можу бути корисним.

Я вважаю, що без праці немислиме життя жодної людини. Кожен має займатися якоюсь справою. І дуже добре, якщо це й улюблене заняття. Тоді людина може повністю йому віддатися.

Важливим

є і саме відношення до праці. Приносити комусь користь, бути потрібним – це і є те, без чого не може існувати ніхто. Тому любов до праці потрібно виховувати ще з колиски.

Отже, людині варто шукати себе в праці. Адже саме вона надихає, возвеличує людину і робить її безмежно щасливою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: “Лиш в праці варто і для праці жить”