“Щоб отримати щастя, потрібно багато праці”

Справді, людиною на землі створено багато величного і дивного: пам’ятники архітектури, знамениті полотна художників, єгипетські піраміди, заводи, а також досконалі в технічному прогресі морські кораблі та повітряні лайнери. А скільки написано лише нашими співвітчизниками літописів і книг! Щороку засіваються безмежні простори України – хлібне поле нашого народу. Збудувати дім чи хату, викувати шаблю і плуга, змайструвати колиску і вишити рушник.

Усе це праця щоденна, кропітка – нею живе людство на землі. Пісню створити – також

потрібно затратити працю – працю духовну. Великий трудівник у сфері людського духу геніальний Іван Франко дав чудове визначення тим силам, які підтримують людину та й ціле людство на світових дорогах: Пісня і праця – великі дві сили! Їм я до скону бажаю служить;

Череп розбитий – як ляжу – в могилі, Ними лиш зможу й для правнуків жить. Заповіт працелюбства поетові залишила його мати-селянка:

Синку, кріпися! – мені ти твердила – Адже ж не паном родився ти, чей! Праця, що в гріб мене вчасно вложила, Та лиш тебе доведе до людей! І поет усім своїм життям стверджує слушність цих слів, дякує своїй матері за

добру раду, признається, що він “її правди не раз дослідив”. “праця дала до життя мені принаду” – свідчить він. Разом з тим у цій поезії говориться про радість праці вільної, творчої і про тяжкий гніт під’яремної, яка передчасно зводить людину у могилу.

Тут слушно згадати Тараса Шевченка: “Там матір добрую мою, ще молодою у могилу нужда та праця положили…”. Цю саму думку висловлював і Василь Симоненко у вірші “Дума про щастя” – від тяжкої колгоспної праці у доярки “руки й ноги ночами гудуть”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Щоб отримати щастя, потрібно багато праці”