“Сумна історія життя маленької людини”

У центрі відомої на весь світ повісті Миколи Гоголя під назвою “Шинель” розповідь про життя так званої маленької людини – звичайного чиновника з невеликого міста на ім’я Акакій Башмачкін. Життєпис людини як би дає зрозуміти, що він відрізняється від усіх інших, хто його оточує, причому відмінність ця надзвичайно серйозне. Не даремно у багатьох з тих, хто прочитав цю повість, складається впевнене переконання, що Акакій Башмачкін є маленькою людиною у всіх відношеннях.

Щоб розуміти, чому даний головний герой є маленькою людиною

і чому його історія дуже сумна, слід проаналізувати сутність цієї людини. Акакій Башмачкін був людиною, яка працювала на простій роботі і практично ні до чого в житті не прагнула. Так у нього склалося з самого раннього дитинства: хлопчик звик у всьому слухати старших, а коли пішов на роботу став слухати тільки начальника. Робота у нього така, яка не вимагає ніякого власного мислення.

Акакій працював у департаменті, де в його трудові обов’язки входило переписування документів з одного аркуша на інший. Природно, з цим завданням він впорався, але коли виникала необхідність займатися чимось іншим, він впадав у паніку,

адже інших завдань він боявся. Все це дозволяє сказати, що Акакій був дійсно маленькою людиною, в житті якої не було амбіцій і прагнення до якихось звершень або досягнень.

Таке життя сумно як при погляді з боку, так і якщо ви знаходитесь всередині його, живете таким життям.

Втім, свідомість головної діючої особи цієї повісті Миколи Гоголя допускала існування якихось життєвих цілей. Приміром, Акакій Акакійович прагнув придбати собі шинелю. Бажання, насправді, звичайне, але те, як він намагався дійти до цієї мети, примітно. Головний герой економив на всьому, чим дужче веселив колег та оточуючих, викликаючи жарти і приколи з їх боку.

Тим не менш, досягти своєї мети вдалося навіть цій маленькій людині. На жаль, довго носити шинель йому не довелося, адже в першу ж ніч з нього її зняли. Маленької людини ніхто не чув, його проблеми всі відмовилися вирішувати.

Після цього Акакій зрозумів, що головне бажання його життя – носити шинель – так і не буде реалізовано ніколи. Після цього він остаточно розчарувався в житті і помер.

З самого сюжету повісті стає чітко зрозуміло, наскільки складно жити такій маленькій людині. І тоді, і сьогодні сучасники ставляться до такого роду людей жорстоко – за слабкість маленької людини її просто зневажають. Варто замислитися та змінити своє ставлення до таких людей, адже насправді вони не зробили нікому ніякого зла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Сумна історія життя маленької людини”