Шляхи формування поетичного таланта Лесі Українки

Політичні умови розвитку таланта Лесі Українки. Лісі Українці призначено було жити в Україні, розділеної двома імперіями з реакційними режимами: Австро-Угорщиною й царською Росією. Коли майбутній поетесі було всього лише п’ять років, вийшов сумно відомий Эмский указ.

Він порушив питання: жити або загинути українських націй?

Початок літературної діяльності. Хоча Лесі не судилося ходити в “початкову” школи, вона мала міцні знання, які одержала завдяки домашнім заняттям і наполегливій самоосвіті. Разом із братом Михайлом 18-літня

Леся задумує зробити целую серію перекладів найкращих російських і європейських добутків “Європейської бібліотеки”.

Також у Львові в1887 році в журналі “Зоря” побачила мир перше Лесино вірш “Надія”. Участь поетеси в полеміці в “Літературно-науковому віснику”. Лесю Українку постійно турбував питання щодо розвитку української літератури.

Вона уверенна, що головними темами ліричних добутків повинні стати питання, пов’язані з любов’ю до рідного краю, вірою у світле Майбутнє й боротьбою за вільні права працюючого народу.

Популярність добутків поетеси. Згодом з’являються

переклади Лесі Гейне, В. Гюго. Добутку молодої поетеси читають у Римі, Милане, Парижі.

Значення Творчості Лесі Українки. Невтомно трудилася в області української літератури полум’яна й нескорена поетеса. Силу їй давала любов до свого народу, його мові, пісні.

З її словом у нашу літературу входили цілі мири.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Шляхи формування поетичного таланта Лесі Українки