Що мені відомо про обрядові та величальні українські народні пісні

Українські народні пісні – це окраса та гордість нашої країни. Існує багато видів народних пісень: історичні, родинно-побутові, трудові тощо. Мені хотілось би розповісти про величальні та обрядові народні пісні, бо вони особливі. Обрядову творчість можна поділити на календарно-обрядову та звичаєво-обрядову. Календарно-обрядові пісні пов’язані з певною порою року.

Це, наприклад веснянки. Цих пісень співали дівчата, коли наставав час знайомитися з хлопцями. У них йдеться не тільки про почуття, а і про красу природи, про дружбу, різні

ігри молоді.

Також до обрядових пісень належать і купальські пісні. Вони присвячені гулянням на свято Івана Купала. У цих піснях розповідається про кохання, засоби привороту коханих і про рослини, які для цього використовувались.

Дівчата в’язали віночки, потім пускали річкою. Хто з хлопців спіймав віночок, той і мав право одружитися з дівчиною. Купальські пісні проникливі, мелодійні та жартівливі. До обрядових пісень належать обжинкові пісні. У давні часи спочатку співали пісень про добрий урожай, наче просили його бути щедрим, багатим, оспівували сприятливу погоду, а вже потім починали жнива.

У цих піснях

бажали господареві гарного врожаю та здоров’я. Цей обряд дожив і до наших часів. І зараз у багатьох селах спочатку косар робить перший сніп, а потім вже комбайн збирає урожай. До величальних пісень належать щедрівки та колядки.

Щедрівки завжди присвячувались господарям та їхнім дітям із побажаннями добра, злагоди, щоб була у їхній родині “повна чаша”. У колядках же з гумором возвеличувались багатство господаря, його зовнішність, вдача, тому це веселі, святкові пісні. Можна ще багато писати про народні пісні до свят. Я зі своїми друзями, співаючи на зимові свята щедрівок і колядок, – особливо люблю “Добрий вечір тобі…” та “Щедрик-щедрик” – бажаю своїм рідним та друзям добра, злагоди та щастя. А це так приємно робити.

Тож частіше співаймо українських народних пісень, не забуваймо свого коріння та історії!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що мені відомо про обрядові та величальні українські народні пісні