“Погано ви живете, панове” (А. П. Чехов)

Творчість великого російського письменника Антона Павловича Чехова відноситься до кінця XIX століття. Він народився в 1860 році, тобто його народження практично збіглося з реформою 1861 року, і формування особистості письменника йшло вже в пореформенному Росії, стан якої він чудово зобразив у своїх творах. Надзвичайно цікаво стежити за пригодами його героїв, смішних і трагічних, веселих і сумних, багатих і бідних.

Вражає різноманітність-показаних образів, життєвих ситуацій. Мова Чехова не схожий на мову інших письменників. Він дуже гарний,

а головне, доступний і зрозумілий, відразу видно головна думка письменника, але ця простота і відкритість, в першу чергу, свідчать про глибину життєвого досвіду автора. Прекрасно показаний образ народу, у творах Чехова героями є люди всіх класів суспільства, починаючи від кріпаків і закінчуючи людьми, наближеними до государя. Тематика творів Чехова іноді перегукується з тематикою таких письменників, як Ф. М. Достоєвський, І. С. Тургенєв, О. М. Островський.

Але чехів глибоко індивідуальний, його стиль, його точка зору не схожі на стиль і точку зору інших авторів. Безсумнівно, Антон Павлович – великий письменник і

драматург.

Найбільш близькі і зрозумілі для читача чудові розповіді письменника, як то: Смерть чиновника, Розумний двірник, Іонич, Криве дзеркало, Наречена, Про любов. Це далеко не повний список. Смерть чиновника – мій улюблений оповідання Чехова. Чиношанування бере верх над життям чиновника. Це, звичайно, перебільшення, але не дуже сильне, звичаї чиновників дійсно були близькі до цього.

В оповіданні Розумний двірник автор торкається надзвичайно важливу тему освіти народу, але підкреслює, що його самоосвіта практично неможливо. А тема становища жінки в суспільстві розкривається в оповіданні Наречена. Наді відкривається попереду забезпечене життя за спокійним, розумною людиною, але вона задає собі питання: А що далі?

А далі – нудне життя без просвіту. Мати каже їй: І не помітиш, як сама станеш старою, і буде у тебе така ж норовлива донька, як у мене. Надя жахається і вибирає можливість вчитися, проявити себе.

Теми оповідань А. П. Чехова перегукуються з багатогранною темою роману Ф. М. Достоєвського Злочин і кара. В оповіданнях і в романі розглядаються Теми принижених і ображених, людських стосунків, любові, становлення особистості, положення жінки в суспільстві, моральних переживань.

П’єса Вишневий сад піднімає соціальну проблему: за ким Майбутнє Росії? Дворянство йде зі статусу провідної класу, але майбутнє не за такими, як Ло-Пахиня, який прямо себе оцінює: Мій тато був мужик, ідіот…, мене не вчив, а тільки бив сп’яну і всі палицею. По суті, і я такий же дурень і ідіот.

Ці люди неосвічені, хоч і ділові, але допускати їх до високих постів не можна.

Оповідання Палата № 6 – важке, на мій погляд, твір. Важке і проблема, що піднімається в ньому, проблема бідності Росії, людей, проблема зламаних доль божевільних, які не від доброго життя, звичайно, стали такими.

А. П. Чехов – автор таких класичних п’єс, як Вишневий сад, Чайка, Три сестри. Це класика театру. Важко уявити російську драматургію без чеховських п’єс, які написані живим, влучним російською мовою.

Актуальність чеховських творів, я думаю, ні в кого не викликає сумнівів. За його життєвому досвіду, викладеного в творах, ми вчимося жити. Я давно вже поставив Антона Павловича в ряд своїх улюблених письменників, де є А. С. Пушкін, А. С. Грибоєдов, Ф. М. Достоєвський та багато інших.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Погано ви живете, панове” (А. П. Чехов)