Мета: повторити та узагальнити вивчений матеріал за темою “Міфи”; активізувати словниковий запас; удосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання, розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою
Гра “Дощик”
Діти читають хором.
- Накрапає дощ (тихо). Дощ пускається сильніше (голосніше). Злива (голосно).
- Дощ слабшає (тихіше). Дощ припинився (читання припиняється).
Гелготів гусак на дворі,
Сиділа
На ганку індик гелготав.
Ну, хто птахів порахував?
Артикуляційна вправа “Коник”
Я на конику скачу:
– Цок-цок-цок!
Хочеш, тебе підвезу?
– Цок-цок-цок!
З вітерцем мій коник мчиться:
– Цок-цок-цок!
Дзвінко стукають копитця:
– Цок-цок-цок!
В’ється коникова грива:
– Цок-цок-цок!
Ой, який же я щасливий!
– Цок-цок-цок!
(Присмоктати язик до піднебіння, клацати язиком. Клацати повільно, сильно, тягнучи під’язичну вуздечку. Виконати 10-15разів.)
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в групах. Гра “Дуель”
Учні
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Яку тему ми завершили вивчати?
– Чому вона має таку назву?
– Які твори цієї теми вам найбільше сподобалися?
– Сьогодні ми ще раз згадаємо прочитані твори, перевіримо здобуті знання.
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота за рубрикою “Повтори і пригадай”
Робота в парах. Гра “Ти – мені, я – тобі”
Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом теми. Оцінюють відповіді одне одного.
Гра “Доповни речення”
– Прочитайте речення і доповніть його: про кого чи про що йдеться.
- Цьому дитяті судилося стати богом на ім’я… (Ра) То було небачене страховисько, могутнє і спритне. (Змій Апоп) Злий, злопам’ятний бог надумав покарати нещадно і смертних… (Зевс) … все чорне – і шкіра, і волосся, і очі. (Чорнобог)
Фізкультхвилинка Гра “Чи уважний ти читач?”
Тестування
Коли не було ні землі, ні неба, Всесвіт нагадував:
А) космос;
Б) безмежний простір;
В) безмежний океан води.
Ким судилося стати дитяті, яке було сховане в квітці лотоса?
А) Богом Ра;
Б) богом Творцем;
В) царем Міносом.
Ра щовечора мандрує водами підземного:
А) Дніпра;
Б) Нілу;
В) Дунаю.
Сина Зевса звали:
А) Гефест;
Б) Гермес;
В) Гвідон.
Пандора стала дружиною:
А) Прометея;
Б) Епіметея;
В) Гермеса.
Хто зніс біле і чорне яйця?
А) Сокіл;
Б) голуб;
В) яструб.
Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5б; 6а.
ПІДСУМОК УРОКУ
– Яку тему ми завершили вивчати?
– Що вас схвилювало, здивувало у прочитаному?
– Що вас зацікавило найбільше?
– Міфи яких народів ви хотіли би ще прочитати?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
На малювати малюнок до міфу, який найбільше зацікавив.