П’ЄСИ. ЛЕСЯ МОВЧУН ГОРІХОВІ ПРИНЦЕСИ. ЗА МОТИВАМИ АНГЛІЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ КАЗКИ

Мета: продовжити ознайомлення учнів із новим жанром – п’єсою; вчити передавати інтонацією почуття дійових осіб; розвивати творчі здібності учнів, образне мислення, інтуїцію; виховувати товариськість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Білі вівці уночі до нас прийшли,

На подвір’ї всі тихенько залягли.

Ось візьму я хворостину замашну –

Всіх непрошених овець я прожену.

Хворостину взяв і вибіг за поріг,

А в дворі не білі вівці – білий сніг.

2. Гра

“переплутались рядки, ти їх швидше віднови”

Й ненароком розлила. 4

Хмарка йшла на іменини. 2

В подарунок дощ несла, 3

До сестрички, до хмаринки 1

3. Гра “добери кінцівку”

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Хто краще?”

Виразне читання п’єси за особами.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Що завжди перемагає в казках?

– Хто є уособленням зла в п’єсі-казці Лесі Мовчун “Горіхові принцеси”?

– Сьогодні ми дізнаємося, чи буде покаране зло? Чи переможе добро?

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.

Опрацювання п’єси-казки Лесі Мовчун “Горіхові принцеси” (продовження) (с. 97-99)

1) Словникова робота.

Читання слів “луною” за вчителем

Ельфи

Сновида

Довіку

Обличчя

Лорнет

Веремія

Невимовна

Гарнолика

– Як ви розумієте слово ельфи?

Ельф – доброзичливий дух природи, який нібито живе у повітрі, землі, горах і т. ін., виступає в казках як жваве і веселе створіння.

– Яке слово складається з двох частин? (Яснолика)

– Прочитайте тлумачення слів лорнет та веремія у підручнику (с. 97-98).

Фізкультхвилинка

2) Читання п’єси учнями за особами.

– Чи сподобалася онуку казка? А вам?

3) Аналіз змісту п’єси з елементами вибіркового читання.

– Куди зайшов Принц? Хто його зустрів у печері?

– Чию розмову підслухали Ніколь і Джоан?

– Як їм удалося перехитрити фей?

– Які чарівні предмети опинилися в руках Джоан і Ніколь?

– Як вдалося зняти чари з Джоан і Принца?

– Знайдіть у тексі ремарки. Поясніть їхню роль у творі.

– Що допомогло дівчатам подолати труднощі? (Уміння дружити, кмітливість )

– Знайдіть у тексті порівняння.

– Тільки Джоан і Ніколь, дві сестри,

Раді життю,… (мов привабливій грі).

– Принц таємничо встав, як… (сновида з побліклим обличчям,…).

– …бо голова в неї,… (наче в теляти).

– Джоан гарнолика –

Поруч з Ніколь,… (мов ясний промінець).

4) Гра “Упізнай героя”.

Ясноока, гарнолика… (Джоан)

Юна… (Ніколь)

Мудрий… (Король)

Хитренька… (Фея)

Бідолашний… (Принц)

Кмітливі… (Принцеси)

2. Гра “У театрі”

Робота в парах

– Розіграйте сцену з прочитаної п’єси-казки (за вибором).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку п’єсу-казку читали на сьогоднішньому уроці?

– Чого вчить ця казка?

– Які особливі ознаки має п’єса як жанр?

– Доведіть, що “Горіхові принцеси” – чарівна казка.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати розповідь про улюбленого героя з п’єси-казки “Горіхові принцеси”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

П’ЄСИ. ЛЕСЯ МОВЧУН ГОРІХОВІ ПРИНЦЕСИ. ЗА МОТИВАМИ АНГЛІЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ КАЗКИ