Леся Українка – видатна українська поетеса.
Основні теми та мотиви творчості письменниці.
1. Інтимна лірика. (Значне місце в творчості письменниці посідає інтимна лі
Рика. Почуття кохання – вічна тема. Значна частина поезій авторки засновані на автобіографічному матеріалі (зокрема, мотиви розлуки, втрати коханого, кохання без взаємності). Почуття письменниці до її близького друга Сергія Мержинського не було взаємним.
Сергій Мержинський помер через тяжку хворобу. Усю гіркоту цієї втрати авторка зобразила у проникливих,
2. Єдність людини та природи. (Природа у творах авторки жива та одухотво
Рена, людина ж відчуває і живе в резонансі з природою. Навіть у поезіях, які не належать до пейзажної лірики, письменниця вводить картини явиш природи, які підкреслюють внутрішні переживання ліричних героїв, а іноді – і зумовлюють їх.)
3. Філософські питання. (У своїх творах авторка не оминає вічних філософ
Ських питань – проблеми вибору, проблеми життя та смерті, добра і зла, служіння добру, гріха та спокути. Вона намагається знайти власну відповідь на ці питання. І навіть якшо самі питання
4. Роль митця в житті суспільства. (Важливі проблеми ролі мистецтва в житті нації, взаємодії влади та мистецтва, сила та навіть магія слова – все це хвилює письменницю. ІУІитець мислиться не просто як творець абстрактного, а і як пророк для свого народу, як людина, котра формує думку лю дей, спонукає їх до дії та до поміркованості у своїх діях, несе духовність, силу, життєву мудрість.)
5. Роздуми над долею народу. (Розмірковуючи над долею нашого народу, Леся
Українка висловлює у своїх творах принципово нове, як на той час. Вона спонукає до дії, до боротьби за краще майбутнє, закликає не тужити марно, а робити усе можливе задля того, щоб змінити світ на краще.)
6. Переспіви сюжетів зі світової літератури. (Мандрівні сюжети, образи зі світо
Вої літератури Леся Українка зображує у кількох своїх творах. Зокрема, це образ Кассандри та образ Дон Жуана (“Камінний господар”). Але це не просто переспів вже відомого, а переосмислення, роздуми над філософськими проблеми, введення української літератури в європейський контекст, розгляд проблем власної нації у межах вже існуючих історичних метафор.) іll.
Новаторство Лесі Українки.