Що вам відомо про життєвий шлях Лесі Українки?

Розкажіть про виникнення псевдоніму письменниці. Відомо, що талант майбутньої письменниці проявився ще у дитячому віці. Найбільшим захопленням дівчинки була Музика, вона мріяла стати видатної піаністкою. Але й літературні вправи так само цікавили її.

Один з найпершії шедеврів Леся Українка (тоді ще Леся Косач) написала у віці дев’яти років. Мати дівчинки, також письменниця, яка творила під псевдонімом Олена Пчілка, вирішила надіслати вірш доньки до одного з літературних журналів. Це видання належало не українським власникам і туди

надсилали Твори письменники різних національностей та навіть з різних країн. Аби підкреслити, що авторка є саме українкою, Олена Пчілка вигадала свої доньці псевдонім Леся Українка. Пізніше ж він припав до душі письменниці і вона не змінила його.

Які біографічні мотиви можна простежити у творах авторки?

У віршах Лесі Українки багато автобіографічних мотивів. У творі “Давня весна є рядок, у якому лірична героїня повідомляє про свою хворобу. Леся Українка насправді була хвора і все своє життя мужньо боролася з недугою. Через хворобу кісток дівчина змушена була покинути заняття музикою, про що гірко шкодувала,

цей сум вона висловила у віршах, зокрема в творі “До мого фортепіано”.

У інтимній ліриці також присутні біографічні мотиви..Кохання до Сергія Моржинського стало основою багатьох творів Лесі Українки. Що нового привнесла Леся Українка у розвиток української літератури?

Леся Українка була освіченою людиною. Через хворобу вона жодного дня не провела у школі, але завдяки самоосвіті вивчила понад десять мов, була знавцем світової літератури й культури. Леся Українка привнесла у свої твори вічні образи (наприклад, образ Дон Жуана, образ Гуди), переосмисливши відгуки літераторів різних часів, вклавши в твори свої міркування та свій зміст.

Пізніше значно розширила тематику української літератури, переосмислювала давні історичні події (один з її творів присвячений добі виникнення християнства, інший – відкриттю та освоєнню Америки). Леся Українка вклала у свої твори настрої та почуття: у поезії “Досвітні вогні” авторка закликає боротися за її пісну долю, а не лити сльози. Таке розуміння життя було не притаманне традиції.

У чому специфіка зображення природи у вірші “Давня весна”?

Картини природи у цьому вірші не виступають звичайними пейзажами. Природа перебуває у єдності з душею людини, здатна впливати на людські настрої. Ії основний мотив твору. Поміркуйте, чому поема “Давня казка” була названа саме так?

У поемі діють образи, які нібито вийшли з часів давніх: лицар, військо та інші. Але ці образи символічні, тож не підвладні часові. Назвою поеми Українка начебто підкреслює “давність” подій, але цим прийомом тільки і стверджується актуальність твору, тобто в означенні “давня” присутня деяка іронізація, “казка” не здасться давньою тому, хто уважно дивиться на суспільство і і вболіває за розв’язання його проблем. З іншого боку, “давність” казки, тобто ніякого конфлікту, певної колізії, межує з “вічністю” конфлікту (адже конфлікт і влада справді є вічним), отже цим ще раз підкреслюється актуальність миру.

Крім того, Леся Українка, даючи назву поемі, грає словами та їхнім змістом казка протиставляється правді (давня казка, правда нова), тобто описаніз неправдою, тобто “неправими”, “неправильними”…

Як розкривається тема митця та мистецтва у Творчості Лесі Українки? Митець у творчості Лесі Українки постає не просто мрійником та фантазером, який створює щось задля власної розваги. Митець – носій божественний чарівник, який володіє магією слова. Але на нього покладена важлива місія:нині має обертати свою магію проти несправедливості і робити це так, аби сила (слово є зброєю проти кривди) перемагала. Часті мотиви конфлікту між владою, коли правителі намагаються заманити людину мистецтва у відчинену клітку, примусивши її не повертати свою “зброю” проти їхніх неправих вчинків, але митець, звісно, цінує волю та правду більше від золота.

Часто митця не розуміє і саме суспільство, у творах Лесі Українки це втілюється у мотиви самотності художника слова.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що вам відомо про життєвий шлях Лесі Українки?