Людина – істота суспільна

Хтось із мудрих сказав, що найбільша розкіш на землі – це розкіш людського спілкування. Це справді так. Навіть ми, ще зовсім молоді юнаки і дівчата, добре знаємо, як погано бути самотнім. Пам’ятаю свій Дитячий страх, коли після сварки з друзями відчувала, що я нікому не потрібна і ніхто не буде зі мною товаришувати. Мабуть, людина народжується суспільною істотою. І немовля посміхається, коли бачить когось біля себе.

А якими нещасними почуваються ті школярі, що через якусь хворобу змушені навчатися вдома. Індивідуально! Наш Класний колектив

– часточка суспільства. Отже, ми всі Суспільні люди.

У цьому наше щастя, і це породжує наші проблеми. Здавалося б, звідки ці проблеми? Я гадаю, що вони зумовлені супе­речливістю людської істоти. Так, ми суспільні, але ж в кожному а нас живе індивідуаліст, який примушує постійно турбуватися про свої інтереси, свою користь. Добре, коли індивідуалізм не виходить за межі нормального, об’єктивного ставлення до себе.

Але якщо цю межу перейти, стверд­жується егоїзм, який стирає Суспільну природу людини. Вона поступово забуває, що поряд є люди, яких треба поважати, з якими треба рахуватися. Щоб жити у суспільстві,

слід правильно спілкуватися. Дехто говорить про мистецтво спілкування. Мені здається, що це не зоні їм правильно.

Адже митець повинен мати Талант, а він є не в кожного. Виходить, що й спілкуватися з людьми можуть лише талановиті люди? Але ж спілкуватися доводиться усім, незалежно від наявності того таланту. Тому, на мою думку, доцільно ввести до шкільної програми курс “Практика спілкування”, який включав би і мовний етикет, і закони поведінки в різних місцях і ситуаціях, і проблеми світоглядні – ставлення до суспільства, до влади тощо.

Небайдужість до політичних проблем – ще одна ознака суспільної істоти. Я вже зрозуміла, що в житті все взаємопов’язано. І суспільство буде добрим і щедрим до мене, якщо я буду для нього працювати. І люди навколо мене не пошкодують доброти, якщо я сама буду ставитись до них з повагою, любов’ю і доброзичливістю. Впевнена, що наша держава стане справедливою і комфортною для кожного, коли всі відчують себе часткою суспільства і завжди діятимуть відповідно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Людина – істота суспільна