Корисні копалини – Мінеральні утворення земної кори, які можуть ефективно використовуватися в господарстві. Корисні копалини (мінеральні ресурси) формуються в ході геологічної історії під впливом зовнішніх і внутрішніх процесів. Росія багата різноманітними корисними копалинами, що пов’язано з розмаїтістю тектонічної будови території країни.
Родовища Рудних Корисних копалин (залізна, алюмінієва руда, поліметалеві руди, мідно-нікелеві, апатито – нефелінові руди й ін.) як правило, присвячені до складчастих областей, або до місць
В осадовому чохлі платформ, найчастіше
Важливе значення мають родовища алмазів у західній Якутії, калійних і поварених солей у Поволжя, слюди в Східному Сибірі, а так само графіту на Уралі, у Східному Сибірі й на Далекому Сході.
У країні значні запаси торфу, горючих сланців, будівельних пісків, вапняків, крейди й гіпсу.
По запасах багатьох корисних копалин Російська Федерація займає провідні місця у світі, так 1 місце по запасах природного газу й залізної руди, 3 місце по розвіданих запасах вугілля й т. д. і розвиває свою економіку майже повністю на власних мінерально-сировинних ресурсах. Незважаючи на це необхідно пам’ятати, що корисні копалини, накопичені за довгу історію розвитку Землі – исчерпаеми й невозобновими. Необхідно їх дбайливе, раціональне використання.
Для цього розробляються нові технології, що забезпечують мінімальні втрати при видобутку й переробці, потрібно витягати з руди максимально всі корисні компоненти, що перебувають у ній. Крім цього – пошук і розробка нових родовищ.