Джанні Родарі “Танок усіх діток”, “Місяць над Києвом”. Урок-екскурсія

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

2 КЛАС

ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА

Урок 23

Тема. Джанні Родарі “Танок усіх діток”, “Місяць над Києвом”. Урок-екскурсія

Мета: ознайомити учнів з творчістю Джанні Родарі; розвивати навички виразного читання творів, вміння висловлювати свою думку та аргументувати її; виховувати глибоку повагу до всіх народів нашої планети, турботу про щасливе дитинство дітей світу.

Обладнання: портрет Д. Родарі; ілюстрації з краєвидами міста Києва; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Емоційне налаштування

на урок

Добрий день вам, любі діти!

Про Родарі будемо сьогодні говорити.

Про світ печалі і добра,

Що віддзеркалювали очі поета й казкаря.

– Чи бажаєте ви здійснити екскурсію у світ Родарі? Тож вирушаймо!

II. Актуалізація опорних знань

– Екскурсія розпочинається з вулиці, яка називається “Казковий герой”.

>> Робота в зошиті

– Чи знайомі вам ці казкові персонажі? (Цибуліно, Апельсин, Вишенька, Помідор, Джельсоміно, Лимон)

– З яких казок вони завітали до нас?

III. Повідомлення теми й мети уроку

– У кожному місті є головна вулиця, яку називають центральною. На

нашій вулиці ми дізнаємося про життя і творчість Джанні Родарі, ознайомимося з віршами “Танок усіх діток”, “Місяць над Києвом”, вчитимемося висловлювати свою думку щодо прочитаного, збагачуватимемо словниковий запас.

1. Розповідь про життя і творчість Джанні Родарі

2. Робота в зошиті

3. Виразне читання вірша “Танок усіх діток”

4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання

– Для кого поет написав цей вірш? Відшукайте слова автора про це.

– Доповніть розповідь автора своєю.

– Доведіть, що автор любить дітей.

>> Фізкультхвилинка

5. Виразне читання вірша “Місяць над Києвом”

6. Аналіз змісту вірша

– Із ким веде розмову автор?

– Що його цікавить?

– Чи сподобалася вам відповідь місяця?

– Як ви вважаєте, чи місяць над Києвом сяє так само, як сяє над Римом?

– Чого навчає ця поезія?

IV. Узагальнення й систематизація знань

– Наступна станція називається “Ігрова”.

1. Гра “Фантазують діти”. Робота в зошиті

– Складіть свою уявну розмову з місяцем. Про що ви б його запитали?

2. Гра “Мікрофон”

3. Словесне малювання

– Намалюйте картину перебування Місяця над Києвом.

V. Підсумок уроку

>> Станція “Дім”

– Чи задоволеними ви повернулися додому з екскурсії?

– На якій станції було найцікавіше?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Джанні Родарі “Танок усіх діток”, “Місяць над Києвом”. Урок-екскурсія