Найпоширенішими серед жіночих імен в Україні стали імена Наталка, Оксана, Марічка. Можливо це, через те, що в українській літературі дівчата з такими іменами були особливими. П’єса Івана Петровича Котляревського “Наталка Полтавка” сприяла поширенню імені Наталка.
Образ Наталки з п’єси І. П. Котляревського – дівчини вірної, чесної, рішучої, працьовитої, красивої, не може нікого залишити байдужим. Не дарма слова возного: “Золото – не дівка!” став крилатим виразом. Чим же не одно покоління українських читачів полонили
В чому полягає популярність п’єси і в наш час?
Я вважаю, що насамперед п’єса полонить читача щирістю, добротою, великодушністю героїв твору. Тим, що в п’єсі перемагають щирі почуття, правда, а кривда відступає. Будь-якій людини хочеться, щоб так було завжди. І звичайно кожній людині неможливо залишитися байдужою, побачивши велике почуття справжньої, щирої любові. Споконвіку світ тримається на любові, і завжди такі почуття, як душевність, доброта, повага, любов залишаються найважливішими.
Котляревський створив образи Наталки і Петра, як символи вірності,
Мені дуже сподобалась п’єса Котляревського своєю колоритністю, великою кількістю танців та пісень. У п’єсі присутні характерні персонажі, які залишають неповторне враження, весь твір пронизаний національним колоритом. Протягом всієї п’єси звучать 22 пісні, деякі пісні створив сам автор, а з часом, коли вони полюбилися народу – вони теж стали народними, а деякі пісні, які ввійшли до п’єси були народними. Дуже незвичайно і цікаво, але майже кожен персонаж має свій пісенний портрет.
Особливість п’єси Котляревського “Наталка Полтавка”, яка робить її не схожою ні з якою іншою, в її пісенності.
Не може не вражати мова, на якій розмовляють в п’єсі. Котляревський, який став зачинателем нової української літератури, мало не першим почав писати народною живою мовою, він зачарував лексичним багатством, ліричною пісенністю. Хоча п’єса і була написана у 1819 році, але і сьогодні вона цікава і зрозуміла кожній людині.
Отже, на мою думку п’єса Котляревського не залишає байдужими читачів, завдяки національному і мовному колориту, пісенності, а також величному і неповторному образу Наталки Полтавки. Близько двохсот років живе улюблена народом героїня – Наталка Полтавка. Я вважаю, що популярність цього образу в тому, що Наталка – блискуче авторське втілення ідеалу української жінки, її моральної краси.