У перекладі з латинської мови слово “культура” означає – обробка, освіта, вихованість. Це слово вживали як протилежне слову “натура” – природа. Тобто все, до чого доторкнулася рука людини, все штучне, неприродне – підпадало під це визначення.
Але, пізнаючи навколишній світ, людина пізнавала, а разом із тим і “обробляла”, саму себе, займалася освітою, вихованням.
Культурна людина, на мій погляд, – це людина вихована. Вона не тільки засвоїла правила поведінки, що їй передали батьки та вчителі; вона постійно прагне
Мабуть, це ще й чуйна людина, яка щиро співчуватиме тобі у твоєму горі, і так само щиро, без заздрощів, радітиме твоєму успіхові. Культурна людина – це людина освічена. Вона постійно прагне пізнати щось нове і не тільки у тій галузі науки, яку вона обрала своєю майбутньою професією.
Культурна людина прагне пізнати життя в усіх його проявах – в науці, мистецтві, політиці, коханні, сімейному житті, вихованні дітей тощо.
А ще культурна людина
Фізична культура допомагає людині гармонійно розвиватися, відчувати чистоту й красу свого тіла, легкість ходи, плавність рухів, ясність думок.
Культурна людина творить майбутнє життя. Вона з глибокою пошаною ставиться до традицій свого народу, до творів культури попередніх поколінь. Культурна людина ніколи не зруйнує пам’ятник, не спалить книжку, не знищить картину. Навпаки, вона захистить минуле – вірою, силою, розумом.
А цим захистить сучасне й майбутнє.