Українська література 6 клас
ХУДОЖНИКИ ТВОГО ПІДРУЧНИКА
Зображення і слово завжди були нерозривно пов’язані. Спочатку, як ти знаєш, літери виникли із зображень. Пізніше картинками почали ілюструвати тексти.
Ми познайомимо тебе з українськими художниками, які оформили та проілюстрували цей підручник.
Валентина Ульянова – художник-графік старшого покоління. Вона багато років оформляє дитячу літературу. Твої дідусі та бабусі, напевно ж, читали своїм маленьким дітям, а твоїм татові й мамі, казку Г. К. Андерсена “Дюймовочка”
Навчалась В. Ульянова в класика української графіки Василя Касіяна.
Віктор Бариба – художник, який малює дуже легко й весело. Якщо ви читаєте або читали раніше дитячий журнал “Соняшник”, то обов’язково бачили його малюнки. А ще він оформляє вистави в Театрі української драми ім. І. Франка. І ця друга професія накладає відбиток на його ілюстрації. У них багато фантазії та руху, як на театральній сцені.
Його вчителем був чудовий театральний художник Данило
Художник Микола Кочубей працює в дуже складній графічній техніці – офорт. Він малює спеціальною голкою на металевих дошках, а потім друкує свої ілюстрації на спеціальному станку. У нього все спеціальне – і напір, і фарби. Крім ілюстрацій для цього підручника, він робить ескізи для українських ювілейних монет і поштових марок.
А нещодавно за кращу марку він отримав премію Всесвітнього філателістичного союзу. Навчався М. Кочубей у видатного українського художника Георгія Якутовича.
Усі портрети в підручнику намалював Василь Василенко. Портрет – його улюблений жанр. Художник може намалювати портрет чим завгодно: олівцем, аквареллю, олійними фарбами.
В. Василенко також малює марки. У 2005 році комплект намальованих ним марок був визнаний кращим в Україні. А ще він займається фотографуванням і комп’ютерним дизайном.
Своїм учителем вважає відому українську художницю Тетяну Яблонську.
Молода художниця Юлія Мітченко дуже любить малювати для малечі. Можливо, ти бачив проілюстровану нею книгу “їжачок та соловейко” казкаря Юрія Ярмиша. А ще вона любить свята – Новий рік, Різдво, Великдень, тож, напевно, тому із задоволенням малює вітальні листівки. Навчалась Юлія у видатної художниці Галини Галинської і, звичайно ж, у свого батька – Віталія Мітченка, який і зібрав уже згаданих ілюстраторів для створення цього підручника. Крім малювання ілюстрацій, В. Мітченко також макетує книги, тобто розставляє всі малюнки на свої місця й оформляє книжки так, щоб ними було легко користуватися.
Книги, оформлені цим художником, представляли Україну на багатьох міжнародних книжкових виставках.
Подивись на свою книжкову полицю, заглянь у книжкову шафу батьків, можливо, книги художників, з якими ти щойно познайомився, уже давно живуть поряд із тобою.