Власні роздуми про роль слова у взаємостосунках між людьми

Популярний психолог Іржі Томан виділив два основні принципи повноцінного спілкування: “Поводься з іншими так, як хотів би, щоб інші поводились з тобою” і “При кожному своєму вчинку увійди в становище іншого”. ими правилами намагаюсь керуватися у своєму житті. Дуже важливе для мене взаєморозуміння з найближчими людьми, родиною. Усвідомлюю, що життя в сім’ї – це не лише неперевершене благо, а й серйозний обов’язок.

Мене дратують однолітки, які вимагають від батьків розв’язання усіх своїх проблем: купи наймодніші джинси

і моторолер або комп’ютерну іграшку, заплати вчительці за екзамен, щоб можна було дарма не хвилюватися, влаштуй у вуз, організуй закордонну путівку.

Вимоги зростають з непомірною швидкістю, батьки не в силах ні в чому відмовити своєму улюбленому чаду, а воно дедалі частіше відповідає їм черствістю, грубістю і жорстокістю. Бо найменше шанується те, що далося легкою ціною. Я глибоко переконаний, що в сімейних стосунках треба не лише брати, але й віддавати.

Людина влаштована так, що завжди шукає підтримки. Де ж, як не серед близьких людей, їй це робити? То чи заслужили наші батьки на те, щоб, прийшовши після нервової

роботи додому, знайшли в ньому не сподіваний затишок, а наткнулися на нашу загонистість, амбітність, безпричинну зверхність? Пам’ятаймо: якими ми є дітьми, такими й будемо батьками.

Чи здатна людина виховувати у довірі, взаємоповазі і послухові власних нащадків, якщо в дитинстві сама була нестерпною у ставленні до батьків.

Мій сімейний ідеал – розумна рівноправність, яка і стане запорукою дружньої родини та щасливого життя кожного її члена.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Власні роздуми про роль слова у взаємостосунках між людьми