Твір на тему: Власні міркування

Якою мовою спілкується сучасна молодь в Україна? Багато хто, не замислюючись, відповість, що російською. Чому? Хіба причина посягає в незнанні української мови?

Навіть ті, хто не спілкується рідною мовою вдала, цілком пристойно володіють нею, адже мають змогу добре опанувати її в школі. Справа зовсім не у виборі мови, а в тому, що такі слова, як “українська свідомість”, “патріотизм” викликають у молоді якщо не оскому, то бажання далеко втекти.

У чому ж причина такого сумного явища? Протягом багатьох років нищилося все, що раніше

називалося українським. Це не могло не спричинити змін у нашому генотипі, тому викривлене поняття деяких слів зовсім не залежить від нашої молоді.

Таке слово, як “патріотизм” набуло в Радянському Союзі мало не лайливого значення.

А з чим сьогодні асоціюється вияв патріотизму? Та хіба ж невинна молода людина, батьки якої свого часу були зрусифіковані, розуміє патріотизм в перекрученому змісті? Бо, наслухавшись окремих лжепатріотів, дійсно віриш у лозунги “Бий москалів!” і, всупереч усьому, продовжували говорити російською. Чиж робить молода держава щось, аби виховати в нашої молоді повагу до свого

рідного, автентичного? Навряд чи досить українських перекладів слабких бойовиків та мексиканських мильних опер.

Адже проблеми американських бойовиків та латиноамериканських красунь нашу молодь зовсім не турбує. Мабуть, пора шукати такі шляхи, які б пробудили нашу сучасну молодь, шляхи пов’язані з бажанням говорити українською мовою.

Найглибше входить ужиття молоді музика. Зараз важко уявити сучасного підлітка без плейєра чи магнітофона. “Скажи мені, що ти слухаєш, і я скажу хто ти”, – таким принципом керуються сучасники. Музика може торкнутися найглибших струн душі, вплинути на сучасне розуміння молоді.

До того ж, загально відомо, який вплив на юнацтво мають музичні стилі, манера виконавця. Багато хто намагається бути схожим на свого кумира, в усьому наслідувати його. А якби на такому доступному рівні переконати, що сучасне – це не жлобське, не сільське, а радіо і телебачення змогло б донести це до них, то промінчик сонця неодмінно б з’явився у суцільному мороці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Власні міркування