Вітер – твір-опис явища природи

Вітер

Потік повітря, спрямований переважно в горизонтальному напрямку – це вітер. Дане природне явище класифікується по швидкості, області поширення, силам, що викликають його, масштабам і рівню впливу на навколишнє середовище.

Звідки дме вітер? Метеорологічна класифікація вітру складається з показників сили явища, напрямку і його тривалості. Шквалами називають сильні переміщення повітря й пориви вітру середньої тривалості. Тривалі вітри мають назви, що відповідають їхній силі, наприклад, ураган, бура, шторм, тайфун, бриз.

Грози

тривають звичайно кілька мінут, тривалість бризу прямо залежить від різниці нагрівання протягом доби, певної місцевості, триває бриз кілька годинника.

Сезонні зміни температури викликають глобальні вітри – мусони, які тривають кілька місяців. Глобальні вітри, спровоковані різницею температури на різних широтах, називаються пасатами й тривають постійно. Саме пасати й мусони становлять місцеву й загальну циркуляцію атмосфери.

Границею, що розділяє різні повітряні маси, що володіють своїми особливостями, називається атмосферний фронт.

При нерівномірному розподілі атмосферного тиску виникає вітер,

що завжди спрямований від зони високого атмосферного тиску до зони низького тиску. Напрямок і швидкість вітру постійно міняються, що обумовлено безперервним процесом зміни тиску в просторі й часі, так само на швидкість природного явища впливає висота, відбувається зниження сили тертя.

Виникнення хаотичних вихрових процесів, циклонів і антициклонів обумовлено агеострофическим вітром, тобто різницею між реальним і геострофическим вітрами. У полярних і тропічних областях напрямок приповерхніх вітрів визначається в основному циркуляцією атмосфери, тут циклони й антициклони поміняють один одного, постійно міняючи погоду й свій напрямок.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Вітер – твір-опис явища природи