1. Чому Коцюбинського назвали “сонцепоклонником” ?
М. Коцюбинський прожив нелегке життя, але і в найтяжчі хвилини він залишався оптимістом. Він любив життя, сонце. Під пером письменника оживали чудові картини української природи. Коцюбинський умів зазирати в людські душі і завжди знаходив там щось світле. Письменник любив добрих людей, приємне товариство.
Він був безкорисливий, все робив із внутрішнього переконання, і нічого – з інтересу. За його людські якості, любов до рідної землі, до людей друзі і читачі назвали письменника
2. Які літературні методи використовував М. Коцюбинський у своїх творах?
М. Коцюбинський працював у різних літературних стилях. Його повість “Дорогою ціною” поєднує елементи романтизму та реалізму, але письменника традиційно вважають одним із засновників модернізму в українській літературі. Як відомо, модернізм є не просто стилем чи літературним напрямом, а й цілим світоглядом, який втілювався у безлічі мистецьких відгалужень.
Так, М. Коцюбинський створив виразно імпресіоністичний твір “Іntermezzo”, звертався письменник і до експресіонізму, – зокрема, у творі
3. Яке народне повстання згадується у творі “Дорогою ціною” ?
У вступній частині твору М. Коцюбинський пише про селянське повстання 1768 року, відоме в історії під назвою Коліївщина.
4. Як М. Коцюбинський у творі “Дорогою ціною” зобразив історію українського народу?
У творі “Дорогою ціною” М. Коцюбинський зобразив історію українського народу як віковічну боротьбу українського селянства за волю і незалежність, як боротьбу класів.
5. Розкажіть про образ Івана Котигорошка.
Іван Котигорошко не є головним образом повісті. Проте цей образ письменникові вдалося змалювати не менш яскравим, жвавим, ніж образи головних героїв Остапа та Соломії. Іван Котигорошко постає перед читачем людиною рішучою, твердою у своїх рішеннях та вчинках, він понад усе цінує дружбу, ладний пожертвувати власним життям заради друзів.
6. Що ви можете сказати про жанрову приналежність твору?
Твір “Дорогою ціною” є епічним твором, який належить до жанру повісті (жанр епічного твору визначається за обсягом твору, кількістю персонажів, проміжком часу, який зображено, кількістю сюжетних ліній, композицією та іншими рисами). За жанровим різновидом цей твір є пригодницькою повістю.