Твір-роздум “Що головне в житті людини?” Чарльз Діккенс

З усіх свят, що існують сьогодні на землі, більшість людей найбільш усього люблять Різдво та Новий рік. Мабуть тому, що у цей час кожен з нас має гарний святковий настрій та очікує на подарунки і святкове диво. У всіх нас з самого раннього віку залишається в душі віра в Діді Мороза, який обов’язково приходить с подарунками. Деякі дорослі у цей час чекають змін у своєму житті, розв’язання різноманітних проблем, а деякі – на прихід днів доброти та милосердя. Мабуть, Різдвяні свята – це єдині в році дні, коли люди прагнуть розкрити свої серця

та висловити іншим свої почуття, навіть ті, хто не має ні грошей, ні доброї долі.

У ці дні кожен з нас очікує на диво, яким для когось стане цікава іграшка, а для когось це буде зустріч зі своїми друзями або гарна святкова вечеря зі своєю родиною. А для прихильників творчості Ч. Діккенса таким дивом є “Різдвяна пісня у прозі”, яка допомагає нам зрозуміти, що є головним в нашому житті. Героєм “Різдвяної пісні у прозі” Чарльза Діккенса є старий та жадібний чоловік за досить виразним ім’ям Скрудж, що в перекладі з англійської позначає “скнара”. У нього немає власних дітей, навіть власної родини, і він

зовсім не радіє самому довгоочікуваному святу для всіх людей – великому Різдву.

У Скруджа є все. Він достатньо багатий, він володіє торговою спілкою та вміє заробляти гроші. Гроші потрібні усім і без них не буде відчуття свята, не буде святкового столу і святкових подарунків. Убогість та бідність нікому не подобається, тому окремо письменник у своєму творі показав, наскільки потворне життя без достатку.

Бідність і темнота у “Різдвяній пісні у прозі” змальовані у вигляді маленьких діток, які зморщені, худі, потворні та подерті. Ось такою висвітлює непривабливість бідності у своєму творі Чарльз Діккенс. Ніхто не хоче бути нещасним, але головне в житті людини все ж не гроші та достаток, а його душевні якості. Головний герой твору Скрудж нічим не кращий за тих потвор, що відображають бідність та убогість.

Він хоч і має багато грошей, але поводиться, як справжній небога, бо економить буквально на всьому. В нього ніколи немає свята, його ніхто не радує подарунками та й він нікому їх не дарить. Але саме Різдвяні свята допомогли Скруджу змінитися і перетворитися у найкращу сторону.

Саме святкові події дали йому змогу зрозуміти, в чому полягає сенс життя справжньої людини. Скрудж пізнав справжнє щастя, коли зважився на гарні справи. Коли він подарував своїм родичам великого індика, а сам відправився у гості до свого племінника Боба, він навчився посміхатися та відчув насолоду від того, що зробив людям добро. Від цього його душа, яка до того була як льодова брила, почала потихеньку танути, і Різдво раптом стало для Скруджа улюбленим святом.

Мені здається, що саме цінне в житті людини – це наші близькі, наші рідні. І треба увесь час прагнути того, щоб усі, хто знаходиться поряд з тобою, постійно посміхалися та були щасливі. А коли родина збирається разом, навіть без свята та подарунків, але з гарним настроєм, це становиться найприємнішім моментом для кожного з нас.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-роздум “Що головне в житті людини?” Чарльз Діккенс