Чарльз ДІККЕНС 1812-1870

ПРИГОДИ I ФАНТАСТИКА

Чарльз ДІККЕНС

1812-1870

Різдво – це нагадування всім нам про необхідність народження в нашій душі великої любові й милосердя до інших.

Чарльз Діккенс

Чарльз Діккенс став письменником, коли Англія ввійшла в етап розбудови економіки й стрімкого розвитку науки та техніки. У той час швидко зростали міста, куди прагнули дістатися тисячі бідних трудівників у пошуках заробітку. Проте їхня праця оплачувалася недостатньо, і ті, хто важко працював, нерідко потерпали від злиднів. Вони не мали навіть вихідних, щоб

відзначити належно свята.

Тільки в 1840-х роках королева Вікторія та принц Альберт започаткували традицію всенародного святкування Різдва. Вони запозичили в Німеччини звичай прикрашати ялинку, співати на вулицях різдвяні пісні. Чарльз Діккенс дуже співчував простим людям, тому боровся за їхнє право на вільне й щасливе життя, а також за їхнє право мати велике свято – Різдво. Він уважав, що це – визначний день для всіх християн, коли кожна людина має переосмислити своє минуле й сучасне, а також подумати про майбутнє. Багаті мають спокутувати свої гріхи й допомогти бідним, а бідні мусять великодушно їх вибачити.

Разом

вони повинні стати однією великою родиною, щоб славити Христа. 1843 р. Ч. Діккенс написав перший твір із серії “Різдвяні книги” (англ. “The Christmas Books”). Англійці називають митця “батьком Різдва” через те, що він відкрив глибинну сутність цього свята.

Чарльз Діккенс народився 7 лютого 1812 р. на півдні Англії, у передмісті м. Портсмута – м. Лендпорті, у родині чиновника морського відомства. Батько хлопчика не міг матеріально забезпечити багатодітну сім’ю. 1823 p., рятуючись від кредиторів, Діккенси переїхали до Лондона. але й там їм жилося нелегко. Єдиною втіхою для Чарльза була знахідка на горищі будинку батькового клунка з книжками, серед яких були казки й пригодницькі романи.

Хлопчика постійно бачили з книжкою вдома, на шкільному подвір’ї, у церкві, на дитячому майданчику. Проте через батьків борг юному Чарльзові доводилося працювати на фабриці по 10 годин на добу. Ті скрутні часи так глибоко закарбувалися в його пам’яті, що майже в кожному творі можна відчути їх відлуння.

Тема важкого дитинства стане однією з провідних у його творчості.

1832 р. Ч. Діккенс здобув місце репортера, а 1833 р. побачило світ його перше оповідання, підписане псевдонімом Боз. 1837 р. вийшла друком перша книжка митця “Нариси Боза”. У 1836-1837 pp. він працює над “Посмертними записками Піквікського клубу”. Сучасники оцінили цей роман дуже високо, а його публікація принесла письменникові справжній успіх.

З роками з’являються романи письменника, присвячені темі злидарства та страждань простих людей (“Пригоди Олівера Твіста” – 1838, “Життя і пригоди Ніколаса Нікклбі” – 1839,”Антикварна крамничка” – 1840 та ін.).

Викриваючи жорстокість і несправедливість, митець словом намагався змінити ганебні закони суспільства. 9 червня 1870 р. Ч. Діккенс помер. Його поховано у Вестмінстерському абатстві – усипальниці прославлених людей Англії.

Світло від його творів лине й сьогодні. Вони роблять нас чистішими та добрішими душею.

Цікаво знати

Музей Ч. Діккенса в Лондоні розташований у колишньому будинку письменника. У музеї проводять багато культурних заходів, особливо перед Різдвом. В останні роки музей відкритий протягом різдвяного періоду, демонструючи традиційну вікторіанську гостинність, яку так цінував Ч. Діккенс.

Ви можете ознайомитись із цим музеєм за допомогою Інтернету.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Чарльз ДІККЕНС 1812-1870