Виховання людини являє собою надзвичайно складний процес. У всі часи у людей народжувалися діти, люди їх виховували, але далеко не у всіх випадках успішно. На жаль, всіх злочинців, бандитів і інших поганих людей напевно теж щось або хтось виховував.
Звичайно, цим чимось можуть бути життєві обставини, а аж ніяк не батьки або ще якісь люди. Найчастіше так і відбувається, коли людина вихована неправильно або погано веде себе по життю.
Втім, краще всього міркувати раціонально і правильно. Що ж потрібно робити, щоб виховати гідну, справжню людину?
З раннього дитинства дитині потрібно давати не тільки якісь ефективні і правильні знання про життя, їй також потрібно розповідати, як все відбувається в суспільстві, щоб дитина готувалася стати справжньою людиною та членом цього суспільства. Важливо вміти донести до дитини, що у дорослому житті не можна чекати від кого-небудь простої і безкорисливої допомоги. В житті за все потрібно платити. В тому числі потрібно платити і за свою певну поведінку.
Все це є розуміння відповідальності
Однак деякі батьки можуть перестаратися у намаганнях донести до своєї дитини поняття відповідальності. Вони ведуть себе надмірно агресивно, подають занадто грубі приклади. Звичайно, дитяча психіка є сприйнятливою, але в певний момент і під впливом деяких обставин у дитини може виникнути протест проти усього того, що намагається до неї донести батьки. Саме тому виховання повинно бути обережним, обачним, з урахуванням психологічних особливостей дитини.
Якщо ж батьки дійсно перестараються, вони створять навпроти щось протилежне справжній людині – особистість, яка буде заперечувати всі ті вірні правила, які їй намагалися прищепити. А така ситуація, звичайно, є вкрай небажаною.
Виховання справжньої людини, як мені здається, є досить складною справою. Але ключовий аспект цього виховання виділити цілком можливо. Цей аспект – пояснення того, що за все в цьому житті доводиться відповідати.
Але важливо зробити це так, щоб не викликати в маленької людини протилежної реакції.