Як я пізнала справжню цінність речей (твір-замітка в газету)

На літні місяці мама з татом відвезли мене до бабусі. Довгий час у мене не виходило увійти в режим їх селища: прокидатися з появою сонця, вони називають це “з першими півнями”, гнати на випас тварин, працювати на грядках і в саду. Якось я запитала бабусі: “Навіщо так рано?” Тоді вона сказала, посміхнувшись: “А ти, онучка, вийди в город годині о дванадцять і спробуй бур’яни повисмикувати, грядки переглянути, підійди до малинник і ягідки позбирав”.

На другий день опівдні, коли дрімає все село, я з бабусею вирушила на грядки.

– Онучка, он біля моркви молоді бур’яни вибилися, висмикни їх… – Тоді я наблизилася до великих і частим морквяним вершка. – – Бабуся, але ж це ж молода симпатична травичка, нехай собі росте.

– – Ні, дитинко, ця трава дуже швидко зростає, і харчується вона тими ж соками, які потрібні моркви. Якщо бур’ян не прибрати, його коріння будуть забирати все, і морква виросте маленька і не така смачна.

Після того, як ми обробили всі грядки, ступати в малинові кущі не було ніякого бажання. Бездушно пекло сонце, піт струмками біг по мені. З тих пір я знаю, що саме в ранкові години легше і приємніше за все

працювати. З часом я звикла прокидатися зі сходом сонця, ходити по воду, годувати птахів і працювати на городі. І пройшло зовсім небагато часу, як ми пробувала вже дозрілі плоди, які були вирощені з великою турботою. Вони росли не без моєї праці, і тому я відчуваю гордість.

В останні літні дні я повернулася додому, тільки тоді я зрозуміла, що змінилося мій світогляд. На багато чого я почала дивитися зовсім по-іншому. Тепер я розумію, як багато працював людина над предметами, які я кожен день використовую.

Думаю, я б не повірила, якби мені раніше хтось сказав, що робота в селі допоможе мені усвідомити те, чого я раніше не розуміла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)
Як я пізнала справжню цінність речей (твір-замітка в газету)