Твір на тему: “Вияви “чуми” ХХІ століття”

Кожне століття має своєрідну “чуму”. Явище, яке називається так, далеко не обов’язково є якоюсь хворобою, його ключова особливість полягає в тому, що така “чума” доставляє людям безліч неприємностей і проблем. Наприклад, якщо ми візьмемо двадцяте століття, то зрозуміємо, що тоді не було таких страшних епідемій, які були до цього. Але існували й інші проблеми, які доставляли людям безліч неприємностей.

Наприклад, тоталітарні режими, безліч воєн, збройних конфліктів тощо. Що до двадцять першого століття, то в ньому всього такого

поки що менше, хоча ми бачимо, що війни і смерті все одно трапляються.

Що ж можна назвати найбільш неприємним явищем двадцять першого століття? Що сьогодні може зрівнятися з чумою? Бути може, я висловлю не дуже популярну думка, але мені здається, що чумою сучасності з упевненістю можна називати всепоглинаючу брехню і лицемірство. Особливість сучасного суспільства в тому, що воно є інформаційним.

У практично всіх людей на Землі сьогодні з’явилася можливість отримувати доступ до свіжої інформації, ділитися нею з іншими і дивитися на весь світ не через призму власної віри та переконання, а шляхом порівняння

фактів і інформаційних відомостей, отриманих з різних джерел. Однак тут же з’явилася і інша проблема. Далеко не всі люди здатні опиратися відвертій брехні, особливо якщо ця брехня прикрашена. Нинішні інформаційні технології зайшли вже надто далеко, маніпулювати громадською думкою не складає ніяких труднощів. У цьому можна легко переконатися на прикладі сучасної України.

Якщо віддати навіть найбільш божевільну ідею в руки інформаційних технологів, вони зможуть перетворити її в щось нормальне, а потім крутити з ранку до вечора по телевізору, переконуючи людей у правильності цієї ідеї. Як не дивно, але якщо інформаційна робота ведеться якісно, то люди цю ідею цілком сприймуть і мимоволі самі перетворяться в інформаційних воїнів, які будуть переконувати в тому, що їм розповіли в телевізорі, своїх знайомих і друзів. Така ситуація веде до повної деградації суспільства, нав’язування йому неправдивих, невигідних і принизливих для нього орієнтирів.

Більше того, людина сама починає вірити в те, що для неї шкідливо. Таким чином, з’являється суспільство, яке саме собі шкодить без зупинки. Чим не чума?

Яке століття – така і чума. В інформаційне століття у людини існують проблеми з інформацією. А точніше, проблеми з протистоянням постійній брехні та маніпуляції засобів масової інформації.

Мало у кого є імунітет до цього, особливо в малорозвинених товариствах, і ця чума долає багатьох.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: “Вияви “чуми” ХХІ століття”