З одного боку, наше щастя залежить від багатьох зовнішніх чинників, так що важко стверджувати, ніби воно дише в наших руках і залежить тільки від самого Себе. А з іншого – й від нас багато що залежить; Наприклад, саме уявлення про щастя. Воно найчастіше пов’язане з особистим життям.
Щастя – це коли тебе оточує любов ї розуміння близьких і друзів, повага тих, хто навчається з тобою чи працює. А зазнати цього щастя хоч і непросто, але можливо, треба лише самому любити й поважати інших. Це як мінімум.
Крім того, для щастя треба багато працювати,
Доказом цього є життя простої селянки Марії з однойменного роману Уласа Самчука. Вона, зрозумівши, що зробила помилку, знайшла в собі сили розпочати життя знову з Корнієм, який часто її принижував, пиячив, лаявся. З одного боку, її щастя було саме в його руках, бо вона кохала цього чоловіка і мала лише надію колись здобути те бажане щастя. Та читач знає, що їй це вдалося.
Отже, щастя героїні було в її руках і залежало від її терпіння і праці. З цього випливає,
Яскравим прикладом цього є життя і діяльність письменника і філософа Григорія Сковороди, який зумів бути щасливим і вільним, не піддавшись на спокуси життя. Тому й написано на його могильній плиті: “Світ ловив мене, але не спіймав”.
Таким чином, слід вважати, що своє щастя у кожного в руках.