Твір на тему – Образи селян у повісті М. Коцюбинського “Fata morgana”

Боротьба селян проти гнобителів наперелодні та під час революції 1905 р. вплинула на розвиток літератури кінця XIX – початку XX ст. Відомий письменник Михайло Коцюбинський у повісті “Fata morgana” реалістично зобразив життя селян, їхні мрії, надії.

Основним героєм повісті є бідняцьке селянство, яке вимагає справедливості до себе. Бідні люди неспроможні терпіти знущання, не хочуть працювати на панській землі, котра раніше належала їм. У них одна мета – покращити своє життя й життя всього українського народу. Андрій і Маланка Волики, Хома

Гудзь – образи селян-бідняків. Маланка – “мала, суха, чорна” жінка, такою її зробило життя.

У цієї бідної жінки була єдина мрія – мати й обробляти землю, вона бачила своє щастя в землі. Андрій Волик мріяв по зовсім інше – він не міг дочекатися, коли побудують фабрику, з працею на якій він поєднував усі мрії про безбідне та щаливе майбутнє. Але коли йому відрізало пальці, і пан вигнав його з роботи, всі Андрієві мрії розтанули.

Він розлютився на пана й став бунтарем, як і Хома Гудзь – вічний наймит, який не міг більше терпіти несправедливості панів і закликав трощити панське майно. У повісті з’являється

новий тип селян – революційна молодь. Головним організатором виступу селян проти гнобителів був Марко Гуща, він закликав селян до розумної, цілеспрямованої боротьби…

Михайло Коцюбинський у повісті “Fata morgana” змалював жахливе становище селян у часи революційної боротьби проти політиків. Йому вдалося зобразити всі їхні почуття до землі, людини, волі. боротьба селян закінчилася поразкою, але все ж таки в повісті звучить надія, що це не кінець, що будуть спроби встановити справедливість і далі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему – Образи селян у повісті М. Коцюбинського “Fata morgana”