Твір на тему – Фольклорні джерела повісті М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”

У повісті існує два протиріччя – між духовним і матеріальним, високими поривами людини та прозою життя. “Тіні забутих предків” – це свого роду “Лісова пісня” М. Коцюбинського: письменник показав у творі велику силу свого таланту, що перевтілюється в духовне життя персонажів, змушує хвилюватися за долі героїв.

Повість написана в романтичному стилі, її образи, овіяні казковістю, передають екзотику, чарівну красу людей і природи. Події зображено в дусі народних легенд і міфів із використанням діалектів.

Серед казкової

природи Карпат, вкритих чудовим лісом, розквітло кохання Івана та Марічки. Свою закохану душу дівчина переливала в співанки, яких знала безліч і сама вміла складати пісні:

Ой прибігла з полонинки

Білая овечка –

Люблю тебе, файна любко,

Та й твої словечка…

Та все частіше в пісню закрадвлися сумні мотиви, росла тривога в серці Марічки. Жорстока соціальна дійсність розкривається перед закоханими, лягає на них важким тягарем. Гине Марічка, як зірвана квітка на сонці.

Тяжко переживаючи втрату коханої, Іван сім років наймитував в угорських краях та знову лунав до нього голос коханої.

Повернувшись,

він заради господарювання одружився з нелюбою йому Палагною, цей учинок можна вважати зрадою великому коханню. На мою думку, саме це призвело до трагедії – гине Іван, навіки йде до своєї єдиної Марічки.

“Тіні забутих предків” – яскравий зразок удалого використання класиком фольклору. Повість пройнята хвалою життю, людині, природі. М. М. Коцюбинський утверджує своїм твором, що тільки любов і добро врятують світ.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему – Фольклорні джерела повісті М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”