Твiр-роздум на тему: “Висвiтлення у творi “Fata morgana” проблеми людини i землi”

Для людини вкрай важлива можливість трудитися для себе і свого блага. Кожна людина дійсно сильно турбується про те, чим харчуватися, за що одягатися і за які фінанси забезпечувати свою сім’ю. У різні історичні періоди це бажання мало різні прояви та способи реалізації.

У творі Михайла Коцюбинського “Fata morgana” показано, що в певний історичний відрізок трохи розбагатіти можна було лише за умови володіння земельною ділянкою.

Автор розповідає сумну історію невеликої сім’ї, яка складається з трьох осіб: батько сімейства на ім’я

Андрій, матір по імені Маланка і донька на ім’я Гафійка. У той час як дочка була ще занадто молодий і не особливо замислювалася про проблеми буття і виживання, її батьки сильно страждали від того, що не могли реалізуватися. Але робили вони це по-різному. Якщо батько сімейства Андрій був байдужий по відношенню до землі і хотів лише влаштуватися на постійну роботу на завод, то мати Маланка неймовірно любила працювати на землі і з нетерпінням чекала того дня, коли пани виділять їх родині хоча б маленький клаптик цієї землі.

Щастя для Маланки було дійсно близько, адже пани кілька разів повідомляли, що ось-ось почнуть

ділити землю і цій сім’ї теж щось перепаде. Але кожен раз цей момент все відсувався і відсувався в часі. Варто сказати, що проблемами побутового та матеріального характеру стикалися практично всі жителі тієї місцевості, за винятком панів. З цієї причини напруга в суспільстві постійно зростала. Але землю звичайним людям так і не почали видавати, тому у них не було можливості організувати своє господарство і хоча б трохи поліпшити своє матеріальне становище.

Все це закінчилося дуже сумно – серед селян почався бунт. Вони почали спалювати будинки своїх колишніх панів, вбивати їх і трощити все, що знаходилося навколо. Люди так і не дочекалися справедливості, тому повністю зірвалися і вирішили перебрати владу на себе. На жаль для цієї громади, з плином часу стало відомо, що до їх місцевості наближаються війська, які напевно придушать їх повстання і покарають винних.

Щоб відвести від себе підозри, громада страчує кілька людей в якості підбурювачів, в тому числі і Андрія.

Не можна сказати, що в сучасному світі людина і земля так вже сильно пов’язані, але в часи, описані у творі Михайла Коцюбинського “Fata morgana”, важливість землі для людини була просто величезною. Не маючи власної землі, люди не тільки не могли відчувати себе впевнено в завтрашньому дні, вони навіть не могли наїдатися і напиватися досхочу. Тому така зневага, експлуатація і обман з боку панів їх так обурили, і вони зважилися на жорстокий, але безглуздий бунт.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твiр-роздум на тему: “Висвiтлення у творi “Fata morgana” проблеми людини i землi”