Твір на тему: Мої домашні обов’язки

Мої домашні обов’язки

Мої батьки дуже зайняті люди: батько працює інженером-конструктором в науково-дослідному інституті, а мама – коректор у видавництві. Працюють вони весь тиждень з ранку до вечора, а ми з сестрою Оленкою після школи хазяйнуємо вдома.

Були такі часи, коли нічого робити не хотілося, але це було давно. Зараз ми подорослішали і зрозуміли, що можна розділити обов’язки так, щоб ніхто не ображався. Ось, наприклад, приготування їжі.

Готувати я люблю, може, навіть після закінчення школи піду вчитися на кухаря. Оленка

вміє готувати, але не дуже любить цю справу, от ми й домовилися: я готую, вона миє посуд. Або навпаки, якщо їй захочеться щось приготувати.

Ну, а продукти купуємо ми з нею разом, бо досить часто буває потреба порадитися, та й сумки нести вдвох легше й веселіше.

Прибирання квартири – також наш обов’язок. Ми давно розділили “зони відповідальності” – спочатку кожен прибирає свою кімнату, потім разом наводимо порядок та чистоту у вітальні, а після цього Оленка миє кухню та ванну кімнату, а мені дістаються передпокій та туалетна кімната.

Ще одна важлива чоловіча справа – виносити сміття та слідкувати

за чистотою відра – це моя робота, і я виконую її без нагадувань, а Оленка має додаткове навантаження – доглядати рослини на кухні. Чомусь ця робота їй не дуже подобається – мабуть, вона боїться передозувати добрива або занадто залити квіти. Нічого, хай звикає до відповідальності, їй уже десять років – майже доросла. Мама купила Оленці червону маленьку лійку та блакитне відерце для відстоювання води, бо не можна ж поливати рослини холодною водопровідною водою. Я допоміг сестричці зробити кілька паличок для рихлення грунту у горщиках – гадаю, тепер їй приємніше доглядати наш маленький садок.

Татко інколи жартує: “Коли, Олено, пригощатимеш нас бананами?”. Жарти жартами, а кімнатні помідори вже потроху квітнуть, отже, надія на урожай є. А пару тижнів тому мама порадила нам з Оленкою посіяти в ящичок насіння петрушки. Зараз воно вже почало сходити – дуже красиво, кучерявий смарагдовий килимок росте у ящичку. Довелося мамі купувати Оленці ще й маленький обприскувач – робити дощик для нашої петрушки.

Ми сподіваємося колись скуштувати ароматної зелені, якщо Тася дозволить, звичайно. Тася – це наша блакитна папужка. Тільки-но зелений килимок з’явився, Тася усе зрозуміла – вранці мерщій летить до кухні та дзьобає потихеньку травичку.

До речі, прибирати у Тасиній клітці – обов’язок Оленки, це вона робить спритно і з задоволенням. Улаштувала для пташки різні атракціони, поставила маленький басейн для купання, дзеркальце підвісила.

Є у нас ще один член сім’ї – абрикосовий пудель Кузя, от за ним вже я доглядаю. По-перше, тому що я старший, а по-друге, Кузя не дуже слухає жінок, від Оленки навіть втекти може, лови його потім, а я його дресирую без проблем. Але основне моє завдання – вигуляти Кузю двічі або тричі за день, нагодувати вранці та ввечері і взагалі, слідкувати, щоб йому було добре.

Довелося навчитися навіть варити вівсяну кашу та терти моркву на тертушці, бо вівсянка дає собаці дуже красивий блиск шерсті, а морква – це вітаміни та мінерали. І коли сусіди, які вигулюють своїх собак, запитують мене, що це я роблю, що мій собака такий здоровий та веселий, – це я сприймаю як комплімент.

Ось, здається, і всі наші домашні обов’язки. Та ні, забув ще про одну справу – щочетверга я йду купувати газети: одну для татка, одну для мами, та ще одну, дитячу – нам з Оленкою. Це, мабуть, один з найприємніших обов’язків, бо дуже вже подобається нам розгадувати різні задачки, кросворди, шаради й головоломки. Тато хвалить нас: “Ну й діти! І працьовиті, і розумні!” А мама завжди відповідає: “Обережно – перехвалиш!”.

А нам із сестричкою все одно приємно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Мої домашні обов’язки